«Φωνές» της Ρόδου για τη διαιτησία στο Άργος

«Φωνές» της Ρόδου για  τη διαιτησία στο Άργος

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 196 ΦΟΡΕΣ

Την ήττα σ’ ένα παιχνίδι που ο πρωτοπόρος Παναργειακός… καιγόταν για βαθμούς, γνώρισε χθες στο Άργος η Ρόδος, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο στη Γ’ Εθνική. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο χάρh σε γκολ του Ντε Σόουζα με σουτ στο 27’ και κεφαλιά του Ηλιόπουλου στο 39’, ενώ η ομάδα του νησιού μας μείωσε στο 73’ με τον Λίμα, αφού σούταρε από το ύψος της περιοχής.

Να σημειώσουμε πως η Ρόδος ήταν βαθμολογικώς αδιάφορη, μιας κι έχει εξασφαλίσει την παραμονή της, χάνοντας εδώ και καιρό πια τις πιθανότητες να διεκδικήσει την άνοδο…
*Διαιτητής ήταν ο Αλέξανδρος Φωκάς από την Αχαΐα με βοηθούς τους Ζούλη και Κακαφώνη από τον ίδιο Σύνδεσμο.

*Μάλιστα, η Ρόδος μετά τη λήξη του αγώνα, εξέδωσε την παρακάτω αιχμηρή ανακοίνωση για τον διαιτητή:
«Ιδιαίτερα εχθρικός. Ένας διαιτητής κομμένος και ραμμένος στα μέτρα αυτών που διοικούν το ποδόσφαιρο! Λυπούμαστε που με τέτοιες διαιτησίες γι’ άλλη μια φορά, εμείς προσπαθήσαμε μόνο! Η Ρόδος περήφανα και χωρίς τις φημολογούμενες “δεσμεύσεις” έχασε από τον διαιτητή με 2-1. Κύριε Σπυρόπουλε, έγινε αντιληπτό γιατί επί μέρες δεν ανταποκρινόσασταν! Να χαίρεστε τον πρωταθλητή σας και όλα όσα έγιναν και σήμερα στο Αργος.

Υ.Γ. Αλήθεια, ο πρόεδρος του Άργους επί δεκαπέντε λεπτά τι ήθελε και τι έκανε στα αποδυτήρια των διαιτητών πριν αρχίσει ο αγώνας; Καλή συνέχεια στην ομάδα του Άργους! Με τέτοιους διαιτητές, και πρωταθλήτρια... Ευρώπης!»