Αλλαγές και διαιτητές στα τοπικά πρωταθλήματα μπάσκετ

Αρκετές αλλαγές σημειώθηκαν στο πρόγραμμα των αγώνων για τα τοπικά μας πρωταθλήματα ενώ ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ / ΤΕ ΕΟΚ οι διαιτητές που θα τους διευθύνουν.

Καταρχάς, ο αγώνας των γυναικών ανάμεσα στον Ανταγόρα και την Ακαδημία θα διεξαχθεί αντί Κυριακής, την Τετάρτη και όχι στην Κω αλλά στην Κάλυμνο, αλλάζοντας τα μεταξύ τους παιχνίδια στους δύο γύρους του πρωταθλήματος.

Το ίδιο έγινε και στο παιδικό με τον Ιάλυσο και την Καλλιθέα. Θα παίξουν στα Τριάντα και όχι στις Καλυθιές την Τρίτη αντί του Σαββάτου.

Το παιχνίδι των παμπαίδων στη Λέρο θα ξεκινήσει στις 12.30’ αντί στις 11.00’ ενώ αναβλήθηκε ο αγώνας του Φοίβου με την ΕΑΚΑ λόγω αδυναμίας μετακίνησης των μικρών αθλητών από την Κάλυμνο στην Κω καθημερινή. 

Επίσης, οι παγκορασίδες της ΑΕ Δικαίου και του Καλυμνιακού θα παίξουν Πέμπτη και όχι Τετάρτη. 

Αναλυτικά το νέο πρόγραμμα και οι διαιτητές:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Όμιλος Ρόδου (3η αγωνιστική)
Κυριακή 30/10

Σύμη (11.00’) Σύμη – Καλλιθέα
Διαιτητές: Αντωνίου, Διαμαντής
Ιαλυσός (21.00’) Ιάλυσος – Διαγόρας
Διαιτητές: Αντωνίου, Κιόττος

Δευτέρα 31/10
Ιαλυσός (21.00’) Ήλιος – Ροδίων Άθλησις
Διαιτητές: Ξανθός, Νικηφορίδης

Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)
Σάββατο 29/10

Κλειστό Κω (17.00’) Ηρακλής 2000 – Φοίβος
Διαιτητές: Ξανθός, Αγγελής
Κλειστό Κω (19.00’) ΑΕ Δικαίου – ΕΑΚΑ
Διαιτητές: Ξανθός, Αγγελής

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Όμιλος Ρόδου (1η αγωνιστική)
Κυριακή 30/10

Τέντα (19.00’) Διαγόρας – Ιβίσκος
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Μητσού

Όμιλος Νήσων (1η αγωνιστική)
Τετάρτη 2/11

Κάλυμνος (19.00’) Ακαδημία – Ανταγόρας
Διαιτητές: Κιόττος, Μάγγος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Ρόδου (2η αγωνιστική)
Κυριακή 30/10

Σύμη (15.30’) Σύμη – Ροδίων Άθλησις
Διαιτητές: Αντωνίου, Διαμαντής
Τέντα (17.00’) Διαγόρας – Κολοσσός
Διαιτητές: Νικηφορίδης, Μητσού
 

Τρίτη 1/11
Ιαλυσός (20.30’) Ιάλυσος – Καλλιθέα
Διαιτητές: Φάκαρος, Μητσού
Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)

Δευτέρα 31/10
Κλειστό Κω (17.30’) Ιπποκράτης – ΕΑΚΑ
Διαιτητές: Μάγγος, Γιακουμής

Τετάρτη 2/11
Κάλυμνος (17.00’) Ακαδημία – Καλυμνιακός
Διαιτητές: Κιόττος, Μάγγος  

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Όμιλος Νήσων (2η αγωνιστική)
Τρίτη 1/11

Πυλί (16.00’) ΑΕ Δικαίου – Ηρακλής 2000
Διαιτητής: Γιακουμής

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Όμιλος Νήσων (1η αγωνιστική)
Κυριακή 30/10

Λέρος (12.30’) Πανιώνιος – Καλυμνιακός
Διαιτητές: Αγγελής, Πατμίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Όμιλος Νήσων (1η αγωνιστική)
Πέμπτη 3/11

Πυλί (16.00’) ΑΕ Δικαίου – Καλυμνιακός
Διαιτητής: Γιακουμής