Εντός έδρας η ιστορική πρεμιέρα για τον Ιπποκράτη

Πολύ δύσκολο και ταυτόχρονα πολύ ενδιαφέρον αναμένεται το φετινό πρωτάθλημα της Β’ εθνικής καθώς συμμετέχουν πολλά ιστορικά σωματεία του ελληνικού μπάσκετ και ανάμεσά τους κάνει ντεμπούτο στην κατηγορία ο Ιπποκράτης.

Στην ιστορική του πρεμιέρα (8 Οκτωβρίου) θα παίξει εντός έδρας και θ’ αντιμετωπίσει τον Πανελευσινιακό, ο οποίος ήταν στην Α1 μέχρι και πριν μερικά χρόνια.  

Αναλυτικά η κλήρωση:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (1ος Όμιλος)

 

1η (8/10) αγωνιστική 16η (4/2)

……….           Ιπποκράτης – Πανελευσινιακός       ……….

……….           Κηφισιά – Ίκαρος Νέας Σμύρνης     ……….

……….           Πανερυθραϊκός – Ιωνικός Νικαίας   ……….

……….           Πρωτέας Βούλας – Δάφνη Δαφνίου ……….

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Τρίτων                  .………

……….           Παγκράτι – Κορωπί                          ……….

……….           Ηράκλειο – Διαγόρας Δρυοπιδέων   ……….

……….           Μανδραϊκός – Ζωγράφου                 ……….

 

2η (15/10) αγωνιστική 17η (11/2)

……….           Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ιπποκράτης ……….

……….           Ιωνικός Νικαίας – Κηφισιά                ……….

……….           Δάφνη Δαφνίου – Πανερυθραϊκός     ……….

……….           Τρίτων – Πρωτέας Βούλας                ……….

……….           Κορωπί – ΚΑΟ Κορίνθου                 .………

……….           Διαγόρας Δρυοπιδέων – Παγκράτι   ……….

……….           Ζωγράφου – Ηράκλειο                      ……….

……….           Πανελευσινιακός – Μανδραϊκός       ……….

 

3η (22/10) αγωνιστική 18η (17/2)

……….           Ιπποκράτης – Ιωνικός Νικαίας                ……….

……….           Κηφισιά – Δάφνη Δαφνίου                       ……….

……….           Πανερυθραϊκός – Τρίτων                          ……….

……….           Πρωτέας Βούλας – Κορωπί                       ……….

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Διαγόρας Δρυοπιδέων  .………

……….           Παγκράτι – Ζωγράφου                               ……….

……….           Ηράκλειο – Μανδραϊκός                            ……….

……….           Πανελευσινιακός – Ίκαρος Νέας Σμύρνης ……….

 

4η (29/10) αγωνιστική 19η (25/2)

……….           Δάφνη Δαφνίου – Ιπποκράτης                 ……….

……….           Τρίτων – Κηφισιά                                      ……….

……….           Κορωπί – Πανερυθραϊκός                          ……….

……….           Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πρωτέας Βούλας ……….

……….           Ζωγράφου – ΚΑΟ Κορίνθου                      .………

……….           Μανδραϊκός – Παγκράτι                             ……….

……….           Ηράκλειο – Πανελευσινιακός                     ……….

……….           Ιωνικός Νικαίας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης   ……….

 

5η (5/11) αγωνιστική 20ή (4/3)

……….           Ιπποκράτης – Τρίτων                              ……….

……….           Κηφισιά – Κορωπί                                    ……….

……….           Πανερυθραϊκός – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

……….           Πρωτέας Βούλας – Ζωγράφου                   ……….

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Μανδραϊκός                  .………

……….           Παγκράτι – Ηράκλειο                                ……….

……….           Πανελευσινιακός – Ιωνικός Νικαίας         ……….

……….           Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Δάφνη Δαφνίου  ……….

 

6η (12/11) αγωνιστική 21η (11/3)

……….           Κορωπί – Ιπποκράτης                    ……….

……….           Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κηφισιά   ……….

……….           Ζωγράφου – Πανερυθραϊκός          ……….

……….           Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας     ……….

……….           Ηράκλειο – ΚΑΟ Κορίνθου            .………

……….           Παγκράτι – Πανελευσινιακός         ……….

……….           Τρίτων – Ίκαρος Νέας Σμύρνης      ……….

……….           Δάφνη Δαφνίου – Ιωνικός Νικαίας ……….

 

7η (19/11) αγωνιστική 22η (18/3)

……….           Ιπποκράτης – Διαγόρας Δρυοπιδέων  ……….

……….           Κηφισιά – Ζωγράφου                           ……….

……….           Πανερυθραϊκός – Μανδραϊκός             ……….

……….           Πρωτέας Βούλας – Ηράκλειο               ……….

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Παγκράτι                  .………

……….           Πανελευσινιακός – Δάφνη Δαφνίου     ……….

……….           Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Κορωπί          ……….

……….           Ιωνικός Νικαίας – Τρίτων                    ……….

 

8η (26/11) αγωνιστική 23η (24/3)

……….           Ζωγράφου – Ιπποκράτης                                   ……….

……….           Μανδραϊκός – Κηφισιά                                      ……….

……….           Ηράκλειο – Πανερυθραϊκός                               ……….

……….           Παγκράτι – Πρωτέας Βούλας                             ……….

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Πανελευσινιακός                   .………

……….           Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ίκαρος Νέας Σμύρνης ……….

……….           Κορωπί – Ιωνικός Νικαίας                                  ……….

……….           Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου                                   ……….

 

9η (3/12) αγωνιστική 24η (1/4)

……….           Ιπποκράτης – Μανδραϊκός                       …….

……….           Κηφισιά – Ηράκλειο                                  …….

……….           Πανερυθραϊκός – Παγκράτι                       …….

……….           Πρωτέας Βούλας – ΚΑΟ Κορίνθου           …….

……….           Πανελευσινιακός – Τρίτων                        ……

……….           Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ζωγράφου           …….

……….           Ιωνικός Νικαίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων …….

……….           Δάφνη Δαφνίου – Κορωπί                         …….

 

10η (10/12) αγωνιστική 25η (15/4)

……….           Ηράκλειο – Ιπποκράτης                          ……….

……….           Παγκράτι – Κηφισιά                                 ……….

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Πανερυθραϊκός            ……….

……….           Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός       ……….

……….           Μανδραϊκός – Ίκαρος Νέας Σμύρνης       .………

……….           Ζωγράφου – Ιωνικός Νικαίας                   ……….

……….           Διαγόρας Δρυοπιδέων – Δάφνη Δαφνίου ……….

……….           Κορωπί – Τρίτων                                      ……….

 

11η (17/12) αγωνιστική 26η (22/4)

……….           Ιπποκράτης – Παγκράτι                  ……….

……….           Κηφισιά – ΚΑΟ Κορίνθου               ……….

……….           Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Βούλας ……….

……….           Πανελευσινιακός – Κορωπί             ……….

……….           Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ηράκλειο  .………

……….           Ιωνικός Νικαίας – Μανδραϊκός       ……….

……….           Δάφνη Δαφνίου – Ζωγράφου           ……….

……….           Τρίτων – Διαγόρας Δρυοπιδέων      ……….

 

12η (7/1) αγωνιστική 27η (29/4)

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Ιπποκράτης          ……….

……….           Πρωτέας Βούλας – Κηφισιά              ……….

……….           Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός  ……….

……….           Παγκράτι – Ίκαρος Νέας Σμύρνης    ……….

……….           Ηράκλειο – Ιωνικός Νικαίας             .………

……….           Μανδραϊκός – Δάφνη Δαφνίου         ……….

……….           Ζωγράφου – Τρίτων                          ……….

……….           Διαγόρας Δρυοπιδέων – Κορωπί      ……….

 

13η (14/1) αγωνιστική 28η (6/5)

……….           Ιπποκράτης – Πρωτέας Βούλας                 ……….

……….           Κηφισιά – Πανερυθραϊκός                          ……….

……….           Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων ……….

……….           Ίκαρος Νέας Σμύρνης – ΚΑΟ Κορίνθου    ……….

……….           Ιωνικός Νικαίας – Παγκράτι                       .………

……….           Δάφνη Δαφνίου – Ηράκλειο                       ……….

……….           Τρίτων – Μανδραϊκός                                 ……….

……….           Κορωπί – Ζωγράφου                                   ……….

 

14η (21/1) αγωνιστική 29η (13/5)

……….           Πανερυθραϊκός – Ιπποκράτης                   ……….

……….           Κηφισιά – Πανελευσινιακός                       ……….

……….           Πρωτέας Βούλας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης ……….

……….           ΚΑΟ Κορίνθου – Ιωνικός Νικαίας             ……….

……….           Παγκράτι – Δάφνη Δαφνίου                       .………

……….           Ηράκλειο – Τρίτων                                     ……….

……….           Μανδραϊκός – Κορωπί                                ……….

……….           Ζωγράφου – Διαγόρας Δρυοπιδέων            ……….

 

15η (28/1) αγωνιστική 30ή (20/5)

……….           Ιπποκράτης – Κηφισιά                            ……….

……….           Πανελευσινιακός – Ζωγράφου                 ……….

……….           Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Πανερυθραϊκός ……….

……….           Ιωνικός Νικαίας – Πρωτέας Βούλας        ……….

……….           Δάφνη Δαφνίου – ΚΑΟ Κορίνθου           .………

……….           Τρίτων – Παγκράτι                                   ……….

……….           Κορωπί – Ηράκλειο                                  ……….

……….           Διαγόρας Δρυοπιδέων – Μανδραϊκός       ……….