Εκδόθηκαν από το Πρωτοδικείο τα αποτελέσματα των βουλευτικών εκλογών

Εξεδόθη από το Πρωτοδικείο Ρόδου ο πίνακας αποτελεσμάτων των Βουλευτικών εκλογών της 7ης Ιουλίου 2019.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η επίσημη ανακήρυξη των αποτελεσμάτων στο νομό μας θα γίνει την Τρίτη 16 Ιουλίου, δηλαδή μία ημέρα μετά την επίσημη ανακήρυξη των γενικών αποτελεσμάτων που θα αφορούν τα ποσοστά, τις ψήφους και τις έδρες που έλαβαν τα κόμματα, από τον Άρειο Πάγο.

Σύμφωνα λοιπόν με τον πίνακα των αποτελεσμάτων στην εκλογική Περιφέρεια Δωδεκανήσου είναι εγγεγραμμένοι 193.228 εκλογείς.

Ψήφισαν:  99.611

Έγκυρα ψηφοδέλτια: 96.970

Άκυρα ψηφοδέλτια: 1.808

Λευκά ψηφοδέλτια:  833

Άκυρα και λευκά ψηφοδέλτια: 2.641

Ο αριθμός των έγκυρων ψηφοδελτίων που έλαβε κάθε συνδυασμός έχει ως εξής:

«ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ»:  40.034

«ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ»: 28.826

«Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ ΚΙΔΗΣΟ Ανανεωτική Αριστερά Προοδευτικό Κέντρο ΕΔΕΜ Κινήσεις Πολιτών)»: 10.059

«ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ» : 3.754

«ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ  ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ»: 3.575

«ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ» : 3.099

«ΜέΡΑ25»: 2.917

«ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ  ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ»: 1.647

«ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ» : 995

«ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ» :672

«Ε.ΠΑ.Μ Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ)»: 392

«ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» : 226

«ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α  ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ»: 186

«ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικόλενινιστικό)»: 77

«ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ»: 32

«ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)»: 15

 

Σταυροί προτίμησης

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

 

ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία

17.737

ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου

12.966

ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη

9.692

ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

9.566

ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Εμμανουήλ

8.801

ΜΑΥΡΟΓΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Διονυσίου

4.113

 

ΣΥΡΙΖΑ

 

ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

13.666

ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά

6.128

ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη

5.756

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ

4.634

ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΝΝΥ του Ιωάννη

2.616

ΓΙΑΝΝΑΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Νικολάου

2.158

ΓΚΑΣΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου

2.046

 

ΚΙΝΑΛ

ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά

5.782

ΦΤΑΚΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Παναγιώτη

2.361

ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Νικολάου

2.126

ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΒΑΙΟΣ του Νικολάου

2.020

ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη

988

ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Φραγκίσκου

679

ΜΠΑΚΡΥΣΙΩΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του Αποστόλου

488

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

 

 

 

ΓΑΒΑΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

1.320

ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στεφάνου

1.108

ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δαμιανού

846

ΙΣΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου

826

ΦΑΙΝΕΚΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Ευθυμίου

473

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

 

ΑΤΤΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μερκουρίου-Μιχαήλ

1.243

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Μιχαήλ

1.095

ΑΝΩΓΕΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

969

ΚΩΣΤΑ ΕΙΡΗΝΗ του Παντελεήμων

637

ΤΖΕΛΕΠΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του Απόστολου

431

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Κωνσταντίνου

840

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ του Νικολάου

712

ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΘΕΑΝΩ του Εμμανουήλ

630

ΜΑΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Νικολάου

624

ΓΟΥΡΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Νικολάου

603

ΚΡΙΑΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παύλου

447

ΦΡΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γεωργίου

331

 

ΜέΡΑ25

 

ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη

1.008

ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντωνίου

704

ΚΟΥΤΡΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη

646

ΚΟΔΕΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ηλία

449

ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεμιστοκλή

387

 

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

 

ΠΑΝΑΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Μιχαήλ

1.034

ΣΑΒΒΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου

742

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

 

ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη

221

ΜΙΧΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ

219

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Ιωάννη

185

ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου

152

ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γεωργίου

116

ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Νικολάου

91

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ - ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

 

ΑΜΠΡΙΚΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Επαμεινώνδα

160

ΒΡΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου

156

ΑΝΔΡΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ του Πέτρου

154

ΑΣΗΜΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου

104

ΛΟΣΤΡΟΜΟΣ ΗΛΙΑΣ του Αντωνίου

73

Ε.ΠΑ.Μ - Α.Κ.Κ.ΕΛ (ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ)

 

 

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Γεωργίου

269

 

ΚΑΠΕΡΩΝΗ ΚΟΡΙΝΑ του Ευσταθίου

228

 

       

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

 

ΗΡΑΚΛΕΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου

147

ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ-ΣΑΒΒΑΣ του Ηλία

129

ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ευσταθίου

101

ΦΕΛΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη

90

ΜΟΣΚΙΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του Αντωνίου

58

ΚΑΛΑΒΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Μιχαήλ

43

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του Αντωνίου

37

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

 

ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Παναγιώτη

94

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σάββα

62

ΜΩΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μάρκου

41

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ

 

ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΕΥΤΕΡΠΗ του Χρήστου

81

ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Μιχαήλ

74

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

 

ΒΛΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

30

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ - ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

ΑΜΑΛΛΟΥ ΘΕΜΙΣ του Αναστασίου

14

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

 

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Διογένη

4