Α' Κατηγορία ΕΠΣΔ: «Ξέσπασε» ο Διγενής Κοσκινού

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 332 ΦΟΡΕΣ

Άνετη νίκη με σκορ 6 – 1 σε βάρος του Ηρακλή Λάρδου πέτυχε ο Διγενής Κοσκινού.

Στο ντεμπούτο του Φιλήμονα Μιχαλάκη στην τεχνική ηγεσία της ομάδας, οι Κοσκινιάτες «ξέσπασαν» επιβάλλοντας πλήρως τον ρυθμό τους από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6’ ο Πατσιαούρας. Ο Κατσούλης στο 26’ έκανε το 2 – 0 και στο 31’ ο Λόης πέτυχε το 3 – 0. Δύο λεπτά αργότερα (στο 33’) ο Μαριάς πέτυχε το 4 – 0. Στο 78’ ο Φτάκλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5 – 0 ενώ στο 89’ ο Αμπελάς μείωσε σε 5 – 1. Το τελικό 6 – 1 διαμόρφωσε ο Φτάκλας στο 91’.

«Διπλό» του ΑΕΡΑ
Με δυο τέρματα που σημείωσε ο Αρφαράς (στο 22’ και στο 66’), ο ΑΕΡΑ κέρδισε εκτός έδρας την ΑΕ Αδελφοσύνη με 2 – 0 και πρόσθεσε έτσι ακόμα τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του.

Νίκη για την Αναγέννηση Ασφένδου
Σημαντική νίκη σημείωσε και η Αναγέννηση Ασφένδου η οποία υπέταξε με 2 – 0 στην έδρα της τον Διαγόρα Βατίου. Στο 38’ ο Μαυρίδης άνοιξε το σκορ (1 – 0) και στο 68’ ο Σπύρου πέτυχε το 2 – 0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

«Διπλό» για τον Ηρακλή Μαριτσών
Πέρασε νικηφόρα και από το ενωσιακό γήπεδο ο Ηρακλής Μαριτσών. Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου άνοιξε το σκορ στο 36’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γεωργαλλή (0 – 1). Στο 83’ ο Κομίνι πέτυχε και δεύτερο τέρμα και «σφράγισε» έτσι το «τρίποντο» για τους Μαριτσενούς.

Διγενής Κοσκινού: Μαχραμάς και με τη βούλα