Τρίτος στο... νήμα ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 540 ΦΟΡΕΣ

Την 3η θέση πήρε ο ποδηλάτης του Διαγόρα στην Ανάβαση Πάρνηθας, έχοντας τον ίδιο χρόνο με τους δύο πρώτους. Καλή παρουσία και από τον Γιάννη Παρίση

Πολύ καλά τα πήγαν οι ποδηλάτες του Διαγόρα που πήραν μέρος την περασμένη Κυριακή στην «Ανάβαση Πάρνηθας», με διοργανωτή τον Ερμή Μαρκοπούλου και συμμετοχή 300 περίπου αθλητών από 37 σωματεία της χώρας.

Ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας στην κατηγορία Παίδων, τερμάτισε τρίτος με χρόνο 50.56, όπως και οι δύο πρώτοι αθλητές, αφού η κούρσα κρίθηκε στο νήμα.

Στην κατηγορία Εφήβων, ο Γιάννης Παρίσης τερμάτισε 13ος με χρόνο 58.51, αλλά άξιο λόγου είναι το ότι στον αγώνα αυτόν, απόστασης 17,2 χιλιομέτρων, υπήρξε εκκίνηση ταυτοχρόνως στις κατηγορίες Παίδων κι Εφήβων .

Προπονητής των αθλητών του Διαγόρα είναι ο Παναγιώτης Καλαθενός.

Επιστροφή στην Καλλιθέα την Κυριακή για τον Κολοσσό H Hotels Collection με τον Ολυμπιακό!