Σάββατο στην Πυλαία, Κυριακή στο ΣΕΦ ο Κολοσσός

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των πρώτων τεσσάρων αγωνιστικών του πρωταθλήματος ανακοίνωσε ο ΕΣΑΚΕ.

Ο Κολοσσός H Hotels θα υποδεχθεί το Ρέθυμνο το Σάββατο 8/10 με ώρα έναρξης 17.00 όπως θα γίνει και την 3η αγωνιστική (22/10) με τον Προμηθέα Πατρών του Άγγελου Τσάμη.

Η αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία θα διεξαχθεί το Σάββατο 15 Οκτωβρίου (17.00) και θα μεταδοθεί live από το Novasports 4 ενώ η συνάντηση της 4ης αγωνιστικής, που ξαναφέρνει τους "θαλασσί" μέσα σε ένα μήνα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας απέναντι στον Ολυμπιακό, θα πραγματοποιηθεί Κυριακή και θα καλυφθεί "ζωντανά" από το OTE Sport 4.

Το ντέρμπι των "αιωνίων" (2η αγωνιστική) ορίστηκε Δευτέρα στο ΣΕΦ και το τζάμπολ θα δοθεί στις 19.00'.

Αναλυτικά:
1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 8 Οκτωβρίου

Λαύριο (17.00) Λαύριο DHI - Κύμη Seajets (Novasports 2)
Αλεξάνδρειο (17.00) Άρης - Τρίκαλα BC Aries (Novasports 2)
Βενετόκλειο (17.00) Κολοσσός H Hotels - Ρέθυμνο Cretan Kings (Novasports 2)
Ήλιδα (18.30) Κόροιβος - Ολυμπιακός (Novasports 3)
Λευκάδα (17.00) Δόξα Λευκάδας - ΠΑΟΚ (Novasports 2)

Κυριακή 9 Οκτωβρίου
*ΟΑΚΑ (19.00) Παναθηναϊκός Superfoods - Προμηθέας Πάτρας (Novasports 2)
Περιβόλα (17.00) Απόλλων Πάτρας Carna - ΑΕΚ (Novasports 1)
*Ο αγώνας θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών.

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 15 Οκτωβρίο
υ
ΟΑΚΑ (17.00) ΑΕΚ - Λαύριο DHI (OTE Sport 4)
Τρίκαλα (17.00) Τρίκαλα BC Aries - Απόλλων Πάτρας Carna (Novasports 2)
"Μ. Μερκούρη" (16.00) Ρέθυμνο Cretan Kings - Άρης (Novasports 2)
Πυλαία (17.00) ΠΑΟΚ - Κολοσσός H Hotels (Novasports 4)

"Δ. Τόφαλος" (17.00) Προμηθέας Πάτρας - Δόξα Λευκάδας (Novasports 2)
Χαλκίδα (17.00) Κύμη Seajets - Κόροιβος (Novasports 2)
Δευτέρα 17 Οκτωβρίου
ΣΕΦ (19.00) Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός Superfoods (OTE Sport 4)

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 22 Οκτωβρίου

Λαύριο (17.00) Λαύριο DHI - Τρίκαλα BC Aries (Novasports 2)
Περιβόλα (17.00) Απόλλων Πάτρας Carna - Ρέθυμνο Cretan Kings (Novasports 2)
Αλεξάνδρειο (19.15) Άρης - ΠΑΟΚ (Novasports 3)
Βενετόκλειο (17.00) Κολοσσός H Hotels - Προμηθέας Πάτρας (Novasports 2)
Λευκάδα (16.00) Δόξα Λευκάδας - Ολυμπιακός (Novasports 1)
Χαλκίδα (17.00) Κύμη Seajets - ΑΕΚ (Novasports 2)

Κυριακή 23 Οκτωβρίου
ΟΑΚΑ (17.00) Παναθηναϊκός - Κόροιβος (Novasports 3)

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 29 Οκτωβρίου

"Μ. Μερκούρη" (17.00) Ρέθυμνο Cretan Kings - Λαύριο DHI (Novasports 2)
Πυλαία (17.00) ΠΑΟΚ - Απόλλων Πάτρας Carna (Novasports 2)
"Δ. Τόφαλος" (17.00) Προμηθέας Πάτρας - Άρης (Novasports 4)
Ήλιδα (17.00) Κόροιβος - Δόξα Λευκάδας (Novasports 2)
Τρίκαλα (17.00) Τρίκαλα BC Aries - ΑΕΚ (Novasports 2)

Κυριακή 30 Οκτωβρίου
ΣΕΦ (17.00) Ολυμπιακός - Κολοσσός H Hotels (OTE Sport 4)

Δευτέρα 31 Οκτωβρίου
ΟΑΚΑ (18.00) Παναθηναϊκός Superfoods - Κύμη Seajets (Novasports 2)