Νίκη της Τελχινίδας στο παιδικό

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 68 ΦΟΡΕΣ

Δυο νίκες και μια ήττα για τον Φοίνικα κόντρα στις Αθλοπαιδιές στην Κω

Η Τελχινίς ήταν η νικήτρια στο ματς των παίδων που έγινε την Κυριακή στις εγκαταστάσεις του ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ.

Κέρδισε την ομάδα του «Ροδίων Αθλησις» με 3-0 σετ επικρατώντας σχετικά εύκολα, κάτι που φαίνεται από τα σκορ και παρά την συνεχή προσπάθεια των παιδιών της ομάδας των γηπεδούχων.

Αναλυτικά τα σετ:
Ροδίων Άθλησις - ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 51΄ (11-25 σε 20΄, 09-25 σε 14΄ και 13-25 σε 17΄)

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Μαίρη Παπαδούλη και Μαρία Ιγγλέση.

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ : (Βασίλης Προδρομίδης) Διακουράκης, Κακκιού, Τρέχας, Γρηγοριάδης, Γεραβέλης, Ασημίνας, Φλουρίδης, Σκούλουκας και Γιάννας

ΤΕΛΧΙΝΙΣ: (Νίκος Τσιντομηνάς) Σεβαστός Φιλίππου, Αντώνης Χατζηγεωργίου, Ηλίας Ρέγκλης, Δημήτρης Καλιόζης, Άλμπι Σωτηρίου και Δημήτρης Γκίκας.

ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ, ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ
Δύο νίκες (σε κορασίδες και παγκορασίδες) και μία ήττα, ήταν ο απολογισμός του Φοίνικα στα Σαββατιάτικα παιχνίδια με τις Αθλοπαιδιές στην Κω. Στις κορασίδες και τις παγκορασίδες ο Φοίνικας κέρδισε άνετα με 3-0 σετ και αντίθετα ηττήθηκε με το ίδιο σκορ στους έφηβους.

Μάλιστα οι παγκορασίδες του Φοίνικα έκαναν το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Ροδίτικης ομάδας στην Κώ έχουν ως εξής: