Απέχει μια νίκη από τον τίτλο η Τελχινίς

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 140 ΦΟΡΕΣ

Εκτός από τις γυναίκες κέρδισε και σε όλες τις άλλες Κατηγορίες του τοπικού βόλεϊ

Μια νίκη από την κατάκτηση του τίτλου στο βόλεϊ των γυναικών απέχει η Τελχινίς, η οποία έχοντας το 1-1 των αγώνων της κανονικής διάρκειας, επικράτησε στο Βενετόκλειο του «Ροδίων Αθλησις» με 3-0 σετ.

Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά ήταν καλύτερες σε όλα τα σετ κι επικράτησαν σχετικά εύκολα στην έδρα τους του «Ροδίων»

Αναλυτικά τα σετ: 25-15 σε 27', 25-19 σε 27', 25-20 σε 28'

ΤΕΛΧΙΝΙΣ (Νίκος Τσιντομηνάς): Κέλυ Δαουτοπούλου, Αγλαΐα Σκορδά, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Μίρκα Στρατάκη, Φαμπιόλα Τερζίου, Ειρήνη Σφυρίου (λ), Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Μαριλιάνα Σούρδη, Κατερίνα Χειμωνέττου, Κατερίνα Δεληγιώργη, Μελίνα Τερζή, Αριέτα Τερζίου και Νίκη Κουτζούκη.
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Νίκος Μακρής): Λάππα, Ντέμο, Μαστρογιάννη, Γιακουμάκη, Νουρεδίν, Μητροπούλου, Τζανουδάκη, Κανέλλη (λ), Αμορανίτη, Φραντζή, Μαστοράκη και Παναγίδου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Καλλιόπη Πόγκα.

Όπως έγινε γνωστό χθες, το επόμενο ματς του τελικού των play offs θα πραγματοποιηθεί το ερχόμενο σαββατοκύριακο στο κλειστό του Ροδίων Παιδεία.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ
Αναλυτικά στους αγώνες που έγιναν το Σαββατοκύριακα για τα τοπικά πρωταθλήματα του βόλεϊ, στους οποίους το χαρακτηριστικό είναι οι νίκες της Τελχινίδας σε όλες τις Κατηγορίες, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: