Πιο φρέσκος και ουσιαστικός ο Απόλλων Καλυθιών

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 307 ΦΟΡΕΣ

Νίκησε χθες σε φιλική αναμέτρηση στο ενωσιακό γήπεδο (Τσαΐρι) τον Κλεάνθη με 4-1

Πιο φρέσκος και ουσιαστικός ήταν χθες ο Απόλλων Καλυθιών στο φιλικό παιχνίδι που δόθηκε στο ενωσιακό γήπεδο στο Τσαΐρι με αντίπαλο τον Κλεάνθη.

Αν και οι παίκτες του Κώστα Καμπούρη βρέθηκαν πίσω στο σκορ (0-1 ο Μπερετούλης) στη συνέχεια ανέλαβαν τα ηνία του παιχνιδιού καταφέρνοντας να ανατρέψουν από το ημίχρονο την εις βάρος τους κατάσταση (3-1) και στην επανάληψη σημειώνοντας άλλο ένα γκολ, έφτασαν στη νίκη με 4-1, με σκόρερ τους Χατζηκοσμά (2), Γεωργιάδη και Χατζηβαλσάμη.

Ο Απόλλων θα παίξει σήμερα νέο φιλικό με τον Ιάλυσο στο Οικονομίδειο, ενώ ο Κλεάνθης το επόμενο Σάββατο έχει το τουρνουά «Παπαγεωργίου» στο Παραδείσι.

Σάββας Ορφανίδης: «Ο Φοίβος θέλει πάντα να πρωταγωνιστεί!»