Απόλυτα πετυχημένη η διοργάνωση regional στην Κω

Με οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία ολοκληρώθηκε το φετινό Junior Regional που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 14-15 Ιουλίου στην Κω.

Πρωταθλητές Δωδεκανήσου για το 2018 αναδείχθηκαν: 
-Στους εφήβους (Κ19) οι Ροδίτες Σεβαστός Φιλίππου και Αντώνης Χατζηγεωργίου
- και στους παίδες (Κ17) οι   Κωνσταντίνος Θανόπουλος/Σάββας Κυπριώτης από την Κω.

Στα κορίτσια τους φετινούς τίτλους κατέκτησαν, 
-στις νεανίδες (Κ19) η Ιωάννα Αθανασίου με τη Φαμπιόλα Τερζίου από τη Ρόδο
- και στις κορασίδες η Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα και η Βενετσιάνα Πανιέρα επίσης από τη Ρόδο.
 

Οι νικήτριες της Κατηγορίας Κ 19
Οι νικήτριες της Κατηγορίας Κ 19


Τα παραπάνω ζευγάρια θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα Τελικά Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Junior 2018 που είναι προγραμματισμένα να διεξαχθούν, για την κατηγορία Κ17 στην Κυανή Ακτή Πρέβεζας (27-29 Ιουλίου) και για την κατηγορία Κ19 στις Ράχες Φθιώτιδας (3-5 Αυγούστου).

Στα γήπεδα μπιτς βόλεϊ του Ναυτικού Ομίλου Κω φέτος αγωνίστηκαν 40 συνολικά ομάδες (24 ζευγάρια κοριτσιών και 16 αγοριών) ενώ πραγματοποιήθηκαν συνολικά 72 αγώνες.
 

Ο πρόεδρος της Τοπικής Επιτροπής Στάθης Μαθιουδάκης με τους νικητές της Κ 19
Ο πρόεδρος της Τοπικής Επιτροπής Στάθης Μαθιουδάκης με τους νικητές της Κ 19


Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκάνησου ευχαριστεί τον ΔΟΠΑΒΣ Κω, την Blue Star Ferries, το Paradise Hotel Kos, την εταιρεία ενοικίασης σκαφών αναψυχής και τον Πέπο Ριατσιαδη, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών, τους διαιτητές μπιτς βόλεϊ του ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου Ανδρέα Παπαδόπουλο και Στάθη Μαθιουδάκη, την Καλλιόπη Πόγκα, τον Νικόλα Αρβανίτη και φυσικά τους μεγάλους πρωταγωνιστές, τους αθλητές και τις αθλήτριες που αγωνίστηκαν στο τουρνουά. Τέλος, εύχεται καλή επιτυχία στα ζευγάρια που θα μας εκπροσωπήσουν στα τελικά του πανελλήνιου πρωταθλήματος Juniors.                         

Τελικές Κατατάξεις
Κ19 Κορίτσια
1 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΕΡΖΙΟΥ
2 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ/ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗ
3 ΓΚΙΚΑ/ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ
4 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ
5 ΤΟΤΟΝΙ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Ε.
5 ΜΙΣΙΡΗ/ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ
7 ΓΕΡΟΝΤΑ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ
7 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Κ19 Αγόρια
1 ΦΙΛΙΠΠΠΟΥ/ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ
2 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ
3 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ
4 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ
5 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ
5 ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ/ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ

Κ17 Κορίτσια
 1 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΠΑΝΙΕΡΑ
2 ΠΡΟΒΑΤΟΠΟΥΛΟΥ/ΤΑΚΟ
3 ΤΕΡΖΙΟΥ/ΣΟΥΣΑΡΗ
4 ΓΚΙΖΕΤΗ/ΖΩΓΡΑΦΗ
5 ΣΟΥΤΖΟΥΜ/ΣΤΡΑΒΟΠΟΔΗ
5 ΚΥΠΡΙΩΤΗ/ΜΠΑΡΚΑ
5 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ/ΓΕΡΟΝΤΑ
5 ΜΙΣΙΡΗ/ΜΑΤΣΟΥΡΗ
9 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ/ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
9 ΜΑΣΤΟΡΟΥ/ΝΤΟΥΣΚΟΥ
9 ΓΕΡΑΚΗ/ΕΥΘΥΜΙΟΥ
9 ΓΚΙΚΑ/ΘΑΡΡΕΝΑΚΗ
13 ΚΑΛΙΟΖΗ/ΖΝΤΡΑΒΑ 
13 ΓΙΟΥΣΕΜΟΓΛΟΥ/ΔΙΑΚΟΓΙΩΡΓΗ
13 ΒΛΑΧΟΚΩΣΤΑ/ΘΥΜΝΙΟΥ
13 ΘΕΟΔΩΡΕΛΟΥ/ΒΛΑΧΟΥ

Κ17 Αγόρια
 1 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ
2 ΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΣΒΟΥΡΕΝΟΣ
3 ΚΑΡΔΟΥΛΙΑΣ/ΣΠΥΡΟΥ
4 ΚΑΛΙΟΖΗΣ/ΡΕΓΚΛΗΣ
5 ΜΑΡΑΓΚΟΣ/ΤΟΠΙ
5 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΠΕΛΛΟΣ
7 ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ/ΚΟΥΖΟΥΚΑΣ
7 ΜΑΝΤΟΥΚΟΣ/ΠΑΠΟΥΛΗΣ
9 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ/ΦΩΛΙΑΣ
9 ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ.