Το πρόγραμμα της κατηγορίας 2018-2019

Πραγματοποιήθηκε πριν λίγη ώρα στα γραφεία της ΕΠΣΔ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας για τους δύο ομίλους της Ρόδου, Α’ και  Β’ όμιλο, το οποίο θα ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Οκτωβρίου.

Στην Α’ όμιλο συμμετέχουν 11 ομάδες ενώ στο Β’ 12. Την άνοδο στην Α’ κατηγορία θα πάρουν απευθείας οι πρωταθλητές, ενώ θα υπάρξει μία θέση ακόμη που θα τη διακδικήσουν οι δευτεραθλητές και των τριών ομόλων (και Νήσων), μέσα από διαδικασία αγώνων μπαράζ.

Όσον αφορά τον υποβιβασμό, στη Γ’ κατηγορία θα οδηγηθούν, ο τελευταίος του κάθε ομίλου και μία ομάδα ακόμη που θα προκύψει από αγώνες μπαράζ μεταξύ των πρωτελευταίων ομάδων των τριών ομίλων. Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος για τον Α’ και Β’ όμολο για την περίοδο 2018-2019:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική 12η

 

Εθνικός

Νηρέας

Χάλκη

Αστέρας Μ.

Δόξα Ψ.

Δήμητρα

Τήλος

Σύμη

Δαμάγητος

Κύπρος

Ρεπό

Ηρακλής Λ.

 

 

2η αγωνιστική 13η

 

Ηρακλής Λ.

Εθνικός

Νηρέας

Χάλκη

Αστέρας Μ.

Τήλος

Δήμητρα

Δαμάγητος

Κύπρος

Σύμη

Ρεπό

Δόξα Ψ.

 

 

3η αγωνιστική 14η

 

Εθνικός

Χάλκη

Δόξα Ψ.

Ηρακλής Λ.

Τήλος

Νηρέας

Κύπρος

Αστέρας Μ.

Σύμη

Δήμητρα

Ρεπό

Δαμάγητος

 

 

4η αγωνιστική 15η

 

Δόξα Ψ.

Εθνικός

Χάλκη

Τήλος

Ηρακλής Λ.

Δαμάγητος

Νηρέας

Κύπρος

Δήμητρα

Αστέρας Μ.

Ρεπό

Σύμη

 

 

5η αγωνιστική 16η

 

Εθνικός

Τήλος

Δαμάγητος

Δόξα Ψ.

Κύπρος

Χάλκη

Σύμη

Ηρακλής Λ.

Δήμητρα

Νηρέας

Ρεπό

Αστέρας Μ.

 

 

6η αγωνιστική 17η

 

Δαμάγητος

Εθνικός

Τήλος

Κύπρος

Δόξα Ψ.

Σύμη

Χάλκη

Δήμητρα

Ηρακλής Λ.

Αστέρας Μ.

Ρεπό

Νηρέας

 

 

7η αγωνιστική 18η

 

Εθνικός

Κύπρος

Σύμη

Δαμάγητος

Δήμητρα

Τήλος

Αστέρας Μ.

Δόξα Ψ.

Νηρέας

Ηρακλής Λ.

Ρεπό

Χάλκη

 

 

8η αγωνιστική 19η

 

Σύμη

Εθνικός

Κύπρος

Δήμητρα

Δαμάγητος

Αστέρας Μ.

Δόξα Ψ.

Νηρέας

Χάλκη

Ηρακλής Λ.

Ρεπό

Τήλος

 

 

9η αγωνιστική 20η

 

Εθνικός

Δήμητρα

Αστέρας Μ.

Σύμη

Νηρέας

Δαμάγητος

Ηρακλής Λ.

Τήλος

Χάλκη

Δόξα Ψ.

Ρεπό

Κύπρος

 

 

10η αγωνιστική 21η

 

Αστέρας Μ.

Εθνικός

Σύμη

Νηρέας

Κύπρος

Ηρακλής Λ.

Δαμάγητος

Χάλκη

Τήλος

Δόξα Ψ.

Ρεπό

Δήμητρα

 

 

11η αγωνιστική 22η

 

Νηρέας

Αστέρας Μ.

Ηρακλής Λ.

Δήμητρα

Χάλκη

Σύμη

Δόξα Ψ.

Κύπρος

Τήλος

Δαμάγητος

Ρεπό

Εθνικός

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η αγωνιστική 12η

 

Αναγέννηση Εμπ

Ακουσίλαος

Ευαγόρας

Ασπίδα Σ.

Αδελφοσύνη

Πολυβώτης

Αγ. Γεώργιος

Πολύστρατος

Αστέρας Π.

Αλθαιμένης

Ευκλής

Αγ. Ισίδωρος

 

 

2η αγωνιστική 13η

 

Ευαγόρας

Αναγέννηση Εμπ

Ακουσίλαος

Αδελφοσύνη

Ασπίδα Σ.

Αγ. Γεώργιος

Πολυβώτης

Αστέρας Π.

Πολύστρατος

Ευκλής

Αγ. Ισίδωρος

Αλθαιμένης

 

 

3η αγωνιστική 14η

 

Αναγέννηση Εμπ

Αδελφοσύνη

Αγ. Γεώργιος

Ευαγόρας

Αστέρας Π.

Ακουσίλαος

Ευκλής

Ασπίδα Σ.

Αγ. Ισίδωρος

Πολυβώτης

Αλθαιμένης

Πολύστρατος

 

 

4η αγωνιστική 15η

 

Αγ. Γεώργιος

Αναγέννηση Εμπ

Αδελφοσύνη

Αστέρας Π.

Ευαγόρας

Ευκλής

Ακουσίλαος

Αγ. Ισίδωρος

Ασπίδα Σ.

Αλθαιμένης

Πολύστρατος

Πολυβώτης

 

 

5η αγωνιστική 16η

 

Αναγέννηση Εμπ

Αστέρας Π.

Ευκλής

Αγ. Γεώργιος

Αγ. Ισίδωρος

Αδελφοσύνη

Αλθαιμένης

Ευαγόρας

Πολύστρατος

Ακουσίλαος

Πολυβώτης

Ασπίδα Σ.

 

 

6η αγωνιστική 17η

 

Ευκλής

Αναγέννηση Εμπ

Αστέρας Π.

Αγ. Ισίδωρος

Αγ. Γεώργιος

Αλθαιμένης

Αδελφοσύνη

Πολύστρατος

Ευαγόρας

Πολυβώτης

Ακουσίλαος

Ασπίδα Σ.

 

 

7η αγωνιστική 18η

 

Αναγέννηση Εμπ

Αγ. Ισίδωρος

Αλθαιμένης

Ευκλής

Πολύστρατος

Αστέρας Π.

Πολυβώτης

Αγ. Γεώργιος

Ασπίδα Σ.

Αδελφοσύνη

Ακουσίλαος

Ευαγόρας

 

 

8η αγωνιστική 19η

 

Αλθαιμένης

Αναγέννηση Εμπ

Αγ. Ισίδωρος

Πολύστρατος

Ευκλής

Πολυβώτης

Αστέρας Π.

Ασπίδα Σ.

Αγ. Γεώργιος

Ακουσίλαος

Αδελφοσύνη

Ευαγόρας

 

 

9η αγωνιστική 20η

 

Αναγέννηση Εμπ

Πολύστρατος

Πολυβώτης

Αλθαιμένης

Ασπίδα Σ.

Αγ. Ισίδωρος

Ακουσίλαος

Ευκλής

Ευαγόρας

Αστέρας Π.

Αδελφοσύνη

Αγ. Γεώργιος

 

 

10η αγωνιστική 21η

 

Πολυβώτης

Αναγέννηση Εμπ

Πολύστρατος

Ασπίδα Σ.

Αλθαιμένης

Ακουσίλαος

Αγ. Ισίδωρος

Ευαγόρας

Ευκλής

Αδελφοσύνη

Αστέρας Π.

Αγ. Γεώργιος

 

 

11η αγωνιστική 22η

 

Ασπίδα Σ.

Αναγέννηση Εμπ

Ακουσίλαος

Πολυβώτης

Ευαγόρας

Πολύστρατος

Αδελφοσύνη

Αλθαιμένης

Αγ. Γεώργιος

Αγ. Ισίδωρος

Αστέρας Π.

Ευκλής