Όλα τα ονόματα των υποψηφίων στους δήμους Ρόδου, Καρπάθου, Κάσου, Καστελλορίζου, Σύμης και Χάλκης

Έγινε χθες το μεσημέρι η επίσημη ανακήρυξη από το Πολυμελές Πρωτοδικείο Ρόδου (εκουσία δικαιοδοσία), των παρατάξεων που θα συμμετάσχουν στις εκλογές της 26ης Μαΐου για τον πρώτο βαθμό Τοπικής Αυτοδιοίκησης σε Ρόδο, Κάρπαθο, Κάσο, Τήλο, Χάλκη και Σύμη.

Η ανακήρυξη έγινε από την πρόεδρο Πρωτοδικών κ. Ελεωνόρα Λινάκη, τους πρωτοδίκες κ.κ. Μαρία Ευθυμίου και Ευγενία Παναγιωτίδου και τη Γραμματέα Τσαμπίκα Μαλωίνα  παρουσία εκπροσώπων των υποψήφιων συνδυασμών καθώς και υποψήφιων συμβούλων όλων των παρατάξεων.

Ακόμη και λίγη ώρα πριν τη συνεδρίαση του δικαστηρίου τα επιτελεία των υποψήφιων Δημάρχων βρίσκονταν σε εγρήγορση προκειμένου να ελέγξουν ότι όλες οι διαδικασίες είχαν γίνει έτσι όπως προβλέπει η νομοθεσία προκειμένου να μην υπάρξει πρόβλημα κατά την ανακήρυξη.

Σημειώνεται πως για καθένα από τα έξι νησιά δικαιοδοσίας του Πρωτοδικείου της Ρόδου, εκδόθηκε ξεχωριστή απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ρόδου με την οποία ανακηρύχθηκαν οι υποψήφιοι συνδυασμοί για τον εκάστοτε Δήμο.
Αναλυτικά  το Πολυμελές Πρωτοδικείο Ρόδου (εκουσία δικαιοδοσία) με την 15 / 2019 απόφασή του ανακηρύσσει για τις αυτοδιοικητικές εκλογές της 26ης Μαΐου 2019 για τον Δήμο της Ρόδου τους συνδυασμούς (παρατίθενται με σειρά ανακήρυξης):

ΔΗΜΟΣ ΡΟΔΟΥ
«ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΡΟΔΟΥ»
με υποψήφιο Δήμαρχο τον Πότσο Καλετό (Τάκη) του Κωνσταντίνου και 74 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

1. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ     

2. ΚΑΡΑΟΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

3. ΚΑΡΑΤΣΑΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ        

4. ΠΙΝΝΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     

5. ΣΑΡΙΚΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ - ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΤΑΒΥΡΟΥ                  

1. ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ        

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΦΑΝΤΟΥ                    

1. ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

2. ΚΑΛΠΑΚΙΩΡΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ    

3. ΜΑΝΔΑΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ          

4. ΣΚΟΥΛΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ       

5. ΣΧΟΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ          
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΛΥΣΟΥ          

1. ΑΛΒΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ  

2. ΓΙΑΝΝΑΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ - ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

3. ΔΗΜΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ     

4. ΚΙΟΥΚΙΟΥΚΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ         

5. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του ΠΑΥΛΟΥ      

6. ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ        

7. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΝΑΘΑΝΑΗΛ 

8. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΡΑΦΑΗΛ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ                

1. ΑΝΔΡΙΑΝΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΕΟΧΑΡΗ   

2. ΔΟΥΛΑΜΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του ΗΛΙΑ        

3. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ         

4. ΠΟΤΗΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

5. ΤΣΙΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ     
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΜΕΙΡΟΥ

1. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ - ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 

2. ΔΙΑΚΟΛΑΜΠΡΙΑΝΟΥ ΑΡΜΟΝΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ  

3. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΙΝΔΙΩΝ

1. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΘΕΑΝΩ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ         

2. ΚΟΥΡΤΗΣ ΣΥΜΕΩΝ του ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ   

3. ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΙΜΗΣ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΟΤΙΑΣ ΡΟΔΟΥ

1. ΔΕΣΤΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ         

2. ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ      

3. ΠΑΠΑΧΡΥΣΑΦΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ  
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ

1. ΒΑΡΚΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ           

2. ΔΟΥΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ        

3. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ (ΦΥΛΛΙΩ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                      

4. ΜΑΣΤΡΟΜΙΧΑΛΗ - ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ        

5. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ     

6. ΠΑΠΑΣΑΒΒΑ ΜΑΡΙΑ του ΣΑΒΒΑ

7. ΤΣΟΥΡΟΥΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ   

8. ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ      

9. ΨΩΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΔΑΝΑΗ) του ΓΑΒΡΙΗΛ       
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΥ

1.  ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   

2. ΒΟΥΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ         

3. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     

4. ΓΙΑΝΝΕΖΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ    

5. ΓΙΟΥΡΟΥΚΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ   

6. ΓΟΜΠΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΝΙΚΗΤΑ           

7.  ΖΟΥΡΟΥΔΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΓΑΒΡΙΗΛ    

8. ΚΑΡΑΜΙΧΑΛΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του ΙΟΡΔΑΝΗ         

9. ΚΑΣΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ      

10. ΚΟΥΠΑΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΣΑΒΒΑ         

11. ΚΟΥΤΣΟΠΕΤΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

12. ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΛΕΟΝΑΡΔΟΥ       

13. ΛΟΥΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - ΜΑΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      

14. ΜΑΧΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 

15. ΜΕΧΜΕΤ ΜΕΖΑΝ του ΑΛΗ           

16. ΜΠΑΡΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 

17. ΜΠΕΛΗΓΡΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ

18. ΜΠΟΥΝΤΟΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 

19. ΞΑΝΘΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

20. ΞΥΝΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ   

21. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΘΩΜΑ   

22. ΠΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ      

23. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ   

24. ΠΕΛΕΚΑΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΟΛΑ) του ΑΓΓΕΛΟΥ     

25. ΠΕΤΡΟΥΜΙΑΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ -ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

26. ΠΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

27. ΠΥΡΛΙΜΠΟΥ ΕΥΦΗΜΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ  

28. ΦΑΡΜΑΚΙΔΟΥ - ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ     

29. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ     

30. ΧΑΤΖΗΓΙΩΡΓΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ           

31. ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ   


«ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΔΟ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Αντώνη Καμπουράκη του Βασιλείου και  76 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

1. ΜΟΣΧΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ του ΧΡΙΣΤΟΦΗ

2. ΝΙΚΟΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

3. ΞΙΠΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του ΣΑΒΒΑ         

4. ΠΑΤΣΑΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

5. ΠΟΜΠΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ       
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΤΑΒΥΡΟΥ

1. ΚΟΡΡΕ ΑΝΝΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 

2.  ΦΛΟΣΚΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΦΑΝΤΟΥ                    

1. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ         

2. ΚΑΝΕΛΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ          

3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ συζ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ  

4. ΜΑΝΕΤΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ    

5. ΣΠΑΝΟΣ - ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΛΥΣΟΥ

1. ΚΑΛΗΜΕΡΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

2. ΚΙΑΧΑΓΙΑ - ΜΑΓΙΟΓΛΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΣΥΜΕΩΝ     

3. ΜΠΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ                      

4. ΞΕΠΑΠΑΔΑΚΗ - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΒΑΪΟΥ 

5. ΠΟΤΣΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ                

6. ΣΑΧΙΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ    

7. ΣΥΚΟΦΥΛΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΝΤΕΛΗ

8. ΤΣΙΚΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

1. ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ - ΦΛΕΒΑΡΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΣΑΒΒΑ                  

2. ΑΪΒΑΖΗ - ΖΑΓΟΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ    

3. ΑΡΓΥΡΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ   

4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ (ΔΩΡΟΣ) του ΧΡΗΣΤΟΥ   

5. ΜΑΝΩΛΑΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ          

6. ΣΥΡΤΣΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

           
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΜΕΙΡΟΥ

1. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ - ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ      

2. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  

3. ΧΑΤΖΑΝΤΩΝΙΟΥ - ΑΝΔΡΙΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΙΝΔΙΩΝ

1. ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΣΑΒΒΑ        

2. COLIADIS ALEXANDRE - BASILE (ΑΛΕΞΗΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

3. ΠΑΛΛΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ        
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΟΤΙΑΣ ΡΟΔΟΥ         

1. ΚΑΡΑΤΑΠΑΝΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ      

2. ΛΕΡΙΑ ΔΩΡΟΘΕΑ του ΝΙΚΗΤΑ    

3. ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ  
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ

1. ΑΡΦΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     

2. ΚΑΣΣΑΝΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ     

3. ΠΑΓΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ     

4. ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ  

5. ΠΑΣΣΑΡΗ - ΡΟΥΣΤΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ    

6. ΠΗΧΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ   

7. ΣΙΓΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ      

8. ΣΤΑΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ       

9. ΤΣΑΒΑΡΗ ΙΣΑΒΕΛΛΑ του ΟΝΟΥΦΡΙΟΥ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΥ

1. ΔΕΛΑΠΟΡΤΑ - ΠΑΝΑ ΕΙΡΗΝΗ (ΛΙΝΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

2. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΣΜΑΡΑΓΔΗ (ΣΜΑΡΩ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 

3. ΔΙΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ       

4. ΔΡΑΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ        

5. ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΦΡΟΝΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ - ΓΕΩΡΓΙΟΥ                                                                

6. ΙΑΤΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

7. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΙΑΓΟΡΑ  

8. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ        

9. ΚΑΡΑΜΑΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ         

10. ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ - ΜΕΛΕΤΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ           

11. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ - ΚΑΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΜΕΛΑ - ΜΑΡΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ           

12. ΚΑΤΣΑΡΑ - ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ   

13. ΚΟΡΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 

14. ΚΟΥΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ        

15. ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 

16. ΜΙΧΑΗΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΜΙΧΑΗΛ        

17. ΜΠΕΛΝΤΕΚΟΥ ΖΩΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  

18. ΜΠΟΛΚΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ       

19. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΗΣΑΪΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ  

20. ΠΟΥΠΟΥΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 

21. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       

22. ΣΒΥΡΟΣ - ΣΒΥΡΙΑΔΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΦΩΤΙΟΥ

23. ΣΕΪΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  

24. ΣΟΚΟΡΕΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΛΑΣΙΟΥ     

25. ΤΑΡΑΣΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ - ΑΛΕΚΟΥ      

26. ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

27. ΤΡΙΠΟΛΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ           

28. ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ         

29. ΦΑΚΕ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ   

30. ΦΕΣΙΛΙΟΓΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΙΤΣΑ ΧΑΤΖΗ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

31. ΦΕΤΤΑΧ ΧΟΥΣΕΪΝ του ΜΕΧΜΕΤ - ΙΞΑΝ           

32. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΠΑΠΑΝΙΚΗΤΑ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ (ΜΕΝΗ) του ΜΙΧΑΗΛ  


«ΝΕΑ ΜΕΡΑ ΡΟΔΙΩΝ ΟΡΑΜΑ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Καρίκη Ευστράτιο (Στράτο) του Ιωάννη και 76 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΚΑΡΙΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) του ΙΩΑΝΝΗ

 Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ             

1. ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ         

2. ΚΟΛΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ          

3. ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ   

4. ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ      

5. ΣΑΒΒΙΔΗ ΑΘΗΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΤΑΒΥΡΟΥ

1. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

2. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΦΑΝΤΟΥ

1.  ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ     

2.  ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 

3. ΜΑΚΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ     

4. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ        

5. ΠΑΠΠΟΥ ΔΙΚΑΙΑ του ΗΛΙΑ           
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΛΥΣΟΥ          

1.  ΑΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ       

2. ΚΑΡΑΟΣΜΑΝ ΜΕΛΕΧ (ΜΕΛΙΝΑ) του ΜΠΑΣ - ΑΡΗ     

3. ΜΑΝΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ           

4. ΠΑΤΤΑ - ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ ΕΥΔΟΚΙΑ (ΚΙΚΗ) του ΣΤΑΥΡΟΥ         

5. ΤΣΙΡΙΓΩΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του ΜΙΧΑΗΛ    

6. ΜΙΚΡΟΠΑΝΔΡΕΜΕΝΟΥ - ΚΑΡΙΚΗ ΣΟΦΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    

7. ΦΟΥΝΤΟΥΛΗ ΑΛΗΘΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ   

8. ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

1. ΚΑΡΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ      

2. ΚΩΣΤΑ ΜΟΣΧΟΥΛΑ (MIΣΣΥ) του ΜΑΡΚΟΥ       

3. ΚΩΣΤΟΜΟΙΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ         

4. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ

5. ΣΩΤΡΙΛΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΟΥ 

6.  ΧΡΥΣΑΝΘΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΑΒΒΑ   
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΜΕΙΡΟΥ

1. ΚΑΡΙΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ   

2. ΜΠΕΛΙΓΡΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ     

3. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ  
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΙΝΔΙΩΝ

1. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ     

2. ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΙΑΝΝΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ

3. ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ    
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΟΤΙΑΣ ΡΟΔΟΥ

1. ΓΙΑΝΝΕΤΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΑΒΒΑ      

2. ΞΕΝΙΤΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ    

3. ΧΑΛΑΝΤΑ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ    
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ

1. ΒΟΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ   

2. ΒΟΛΟΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

3. ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ           

4. ΚΑΡΙΚΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ  

5. ΚΟΥΦΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ      

6. ΜΟΣΧΗ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ        

7. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ του ΕΥΓΕΝΙΟΥ      

8. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ

9.  ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΥ

1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

2. ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ         

3. ΑΡΝΙΘΕΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ         

4. ΒΥΡΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  

5. ΔΙΑΚΟΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥ - ΜΙΧΑΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

6. ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ    

7. ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ           

8. ΚΑΚΟΥΡΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ        

9. ΚΑΝΕΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ      

10. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΣ (ΛΑΡΗΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 

11. ΚΑΣΕΡΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

12. ΚΑΣΤΑΝΙΔΗ ΒΑΛΑΣΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

13. ΚΑΨΑΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         

14. ΚΛΟΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ     

15. ΚΟΥΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ        

16. ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΡΘΟΥΡΟΥ       

17. ΛΟΥΤΣΙΟΥ ΗΡΑ του ΦΩΤΙΟΥ        

18. ΜΑΛΛΙΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ           

19. ΜΑΝΤΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ     

20. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ       

21. ΝΕΟΦΥΤΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΥΡΙΑΜ) του ΝΙΚΗΤΑ      

22. ΝΙΣΥΡΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΗΤΑ   

23. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΔΙΚΑΙΑ - ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 

24. ΠΑΠΑΒΕΡΓΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  

25. ΠΑΡΑΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του ΠΑΡΑΣΧΟΥ           

26. ΡΟΔΙΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ           

27. ΣΠΑΡΤΑΛΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του ΜΙΧΑΗΛ    

28. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

29. ΤΣΟΥΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

30. ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΛΟΥΚΑ

31. ΧΑΤΖΗΜΑΡΚΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΠΟΛΥ) του ΜΙΧΑΗΛ   

32. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ     


«ΡΟΔΟΣ ΑΞΙΩΝ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Κρητικό Δημήτριο του Γεωργίου και 51 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

1. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ
2. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΔΡΕΑ        
3. ΣΑΡΙΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΤΑΒΥΡΟΥ

1. ΜΑΚΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΧΡΙΣΤΟΦΗ      
 

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΦΑΝΤΟΥ

1. ΝΤΟΥΝΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ    

2. ΠΕΡΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ          

3. ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΕΥΦΗΜΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΛΥΣΟΥ

1. ΚΟΤΖΑ  ΕΚΡΕΜ του ΟΣΜΑΝ          

2. ΚΟΥΦΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ          

3. ΠΑΤΙΝΙΩΤΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 

4. ΠΡΟΥΣΑΛΟΓΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 

5. ΣΑΡΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

1. ΒΑΡΥΤΙΜΟΥ ΟΛΓΑ - ΕΥΡΥΔΙΚΗ του ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΥ

2. ΚΑΡΔΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

3. ΚΟΡΩΝΙΟΥ ΜΙΧΑΛΙΤΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4. ΜΑΝΩΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

5. ΠΑΡΑΛΟΥΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ         


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΜΕΙΡΟΥ

1. ΜΠΙΛΛΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ) του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

2. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ           

3. ΣΑΡΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΙΝΔΙΩΝ

1.  ΜΙΓΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ       

2. ΠΑΤΟΥΝΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ    


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΟΤΙΑΣ ΡΟΔΟΥ

1. ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΟΥ ΣΝΕΖΑΝΑ του ΝΟΝΤΑΡΙ          

2. ΚΟΥΤΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ    


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ                  

1. ΚΑΠΠΙΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΑΚΩΒΟΥ  

2. ΚΑΦΕΝΤΖΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ του ΚΑΛΟΔΟΥΚΑ       

3. ΚΛΑΔΙΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ

4. ΜΥΛΩΝΙΔΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

5. ΧΑΤΖΗΠΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

6. ΧΟΥΡΔΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΥ                    

1. ΓΙΑΛΛΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ           

2. ΔΙΑΚΟΦΙΛΙΠΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ         

3. ΙΣΚΑ ΜΑΡΙΑ - ΕΙΡΗΝΗ του ΣΑΒΒΑ         

4. ΙΩΣΗΦ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ    

5. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 

6. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

7. ΚΛΑΔΑΚΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ (ΘΑΝΑΣΗΣ) του ΜΙΧΑΗΛ   

8. ΚΟΥΜΕΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ     

9. ΚΟΥΜΕΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

10. ΛΑΛΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΑΣΤΕΡΙΟΥ      

11. ΜΕΡΟ ΓΙΩΡΓΟ του ΒΑΣΙΛ

12. ΠΙΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ    

13. ΠΟΛΙΤΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ   

14. ΣΑΒΒΕΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       

15. ΣΤΑΥΡΙΑ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ        

16. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ     

17. ΤΣΙΝΝΑΣ ΒΑΛΑΣΙΟΣ (ΒΛΑΣΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ           

18. ΤΣΟΛΛΑΚΟΥ ΕΣΙΓΚΕΡΤ του ΑΛΟ           

19. ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ        

20. ΦΥΛΤΖΑΝΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ        

21. ΦΩΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ           


«ΡΟΔΟΣ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΛΙΤΩΝ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Χατζηδιάκο Φώτιο του Στέργου και 76 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ

1. ΒΑΡΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

2. ΖΑΝΕΤΤΟΥΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ     

3. ΖΕΡΒΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ        

4. ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

5. ΦΑΚΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΒΙΚΥ) του ΦΩΤΙΟΥ     


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΤΑΒΥΡΟΥ

1. ΜΑΚΡΑ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ        

2. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΦΑΝΤΟΥ

1. ΓΙΑΝΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     

2. ΚΑΝΤΙΔΕΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ           

3. ΛΑΟΥΔΙΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

4. ΤΣΑΓΓΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ

5. ΧΑΡΤΕΡΟΥ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ        


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΛΥΣΟΥ

1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 

2. ΚΑΚΛΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ - ΑΧΙΛΛΕΩΣ    

3. ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΛΟΡΕΝΖΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΛΙΛΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

4. ΚΑΤΣΙΜΠΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 

5. ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

6. ΚΡΟΝΓΚΟ ΑΜΑΛΙΑ του ΣΤΕΦΑΝ           

7. ΜΠΟΤΣΑΡΗ ΕΡΜΙΟΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ     

8. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ     


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

1. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ  

2. ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ           

3. ΛΕΒΕΝΤΗ - ΣΤΑΜΑΤΑ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

4. ΣΑΒΒΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΕΡΓΟΥ 

5. ΣΤΑΥΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΣΤΑΥΡΟΥ           

6. ΨΥΛΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΟΣΧΟΥ  


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΜΕΙΡΟΥ

1. ΝΙΚΟΛΙΤΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΛΟΥΚΙΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 

2. ΠΑΛΛΑΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 

3. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΕΥΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΙΝΔΙΩΝ

1. ΚΑΖΟΥΛΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ    

2. ΚΟΥΡΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  

3. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΟΤΙΑΣ ΡΟΔΟΥ

1. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟY ΜΙΧΑΗΛ του ΧΡΗΣΤΟΥ           

2. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ   

3. ΣΑΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ     


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ           

1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ          

2. ΑΤΣΙΔΗ ΕΛΠΙΔΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ   

3. ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ          

4. ΔΕΛΑΠΟΡΤΑΣ ΖΗΣΙΜΟΣ - ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                   

5. ΜΙΧΑΗΛΟΓΛΟΥ ΚΥΡΙΑΖΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ   

6. ΠΑΜΠΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ      

7. ΣΠΑΡΤΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΙΟΡΔΑΝΗ     

8. ΤΣΕΛΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 

9. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ         


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΟΔΟΥ

1. ΑΓΓΕΛΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΖΑΧΑΡΙΑ   

2. ΑΛΕΞΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ           

3. ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ    

4. ΒΟΛΟΝΑΚΗ ΘΕΟΔΟΣΙΑ του ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΥ    

5. ΒΟΡΕΙΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

6. ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ      

7. ΔΙΑΚΟΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ         

8. ΔΙΜΕΛΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΑ) του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

9. ΖΩΑΝΝΟΥ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10. ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΑΡΓΥΡΗ     

11. ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΝΤAIΖΗ) του ΣΚΕΥΟΥ         

12. ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΖΙΜΗΣ) του ΣΑΒΒΑ          

13. ΚΟΛΩΝΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ        

14. ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΥ - ΡΟΔΙΤΗ ΦΛΩΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ          

15. ΚΥΖΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

16. ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ           

17. ΜΑΝΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ 

18. ΜΑΝΩΛΕΔΑΚΗ - ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του ΙΩΑΝΝΗ        

19. ΜΕΛΛΙΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ    

20. ΜΟΥΤΑΦΗ - ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ          

21. ΜΠΟΥΚΛΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ         

22. ΠΟΚΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΙΛΗΜΩΝΑ   

23. ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ - ΣΑΚΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ           

24. ΣΑΡΗ ΑΡΕΤΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ     

25. ΣΟΦΙΛΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      

26. ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

27. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       

28. ΤΣΙΟΜΠΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΤΟΥΜΙΤΡΟΥ           

29. ΦΙΛΙΠΠΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΙΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

30. ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΤΕΡΗΣ) του ΣΤΑΥΡΟΥ      

31. ΧΑΤΖΗΛΑΖΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΖΑ) του ΛΑΖΑΡΟΥ     

32. ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ - ΠΟΛΕΜΙΚΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ       


ΔΗΜΟΣ  ΚΑΡΠΑΘΟΥ

«ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΡΠΑΘΟΥ»  με υποψήφιο Δήμαρχο τον Καπετανάκη Εμμανουήλ του Σταματίου και 31 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

1. ΑΜΑΝΕΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       

2. ΒΑΣΙΛΑΡΑ ΦΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ        

3. ΒΑΣΙΛΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ          

4. ΓΕΡΓΑΤΣΟΥΛΛΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΚΑ) του ΙΩΑΝΝΗ         

5. ΚΑΖΗΛΙΕΡΗ ΡΗΓΟΠΟΥΛΑ (ΡΙΤΑ) του ΧΑΡΙΛΑΟΥ      

6. ΚΑΛΗ ΣΟΦΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ          

7. ΚΑΤΣΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ      

8. ΚΑΦΕΤΖΗ - ΑΪΒΑΤΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ        

9. ΚΟΥΖΕΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ   

10. ΚΟΥΤΣΟΥ -  ΑΝΝΟΥΣΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 

11. ΚΡΗΤΣΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  

12. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ          

13. ΛΟΥΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ        

14. ΛΥΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΗΛΙΑ

15. ΜΑΣΤΡΟΛΕΩΝ - ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ   

16. ΜΕΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΗΝΑ          

17. ΜΗΝΑΔΑΚΗ - ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΟΔΑΝΘΗ (ΡΟΔΟΥΛΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ  

18. ΜΙΧΑΛΑΡΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ   

19. ΝΟΥΑΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  

20. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ           

21. ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ ΜΗΝΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ    

22. ΡΕΪΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ     

23. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΡΗΓΟΠΟΥΛΗΣ) ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                  

24. ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ          

25. ΣΕΒΔΑΛΗΣ ΧΑΡΙΣΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ        

26. ΦΕΛΛΟΥΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ   

27. ΦΡΑΓΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ           

28. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΣΤΑΜΑΤΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ     

29. ΧΟΥΒΑΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

       
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΟΛΥΜΠΟΥ

1. ΝΤΑΡΓΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΚΟΜΝΗΝΟΥ         

2. ΣΑΚΕΛΛΗΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ (ΚΟΣΜΑΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 


«ΚΑΡΠΑΘΟΣ - ΝΕΑ ΑΡΧΗ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Τσαμπουνιεράκη Μιχαήλ του Γεωργίου και 31 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΤΣΑΜΠΟΥΝΙΕΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

1. ΑΘΗΝΑΙΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

2. ΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΑΝΤΡΟΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ          

3. ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ        

4. ΒΑΣΙΛΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ      

5. BOZZA KAREN MARGHERITA του PIETRO     

6. ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ   

7. ΓΕΡΓΑΤΣΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ                    

8. ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΧΑΡΗ

9. ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΚΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10. ΔΙΑΚΟΛΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       

11. ΘΩΜΑ ΜΙΡΕΛΑ του ΠΕΤΡΟΥ       

12. ΚΑΡΑΞΗ ΑΝΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ    

13. ΚΟΝΔΥΛΗ ΣΟΦΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

14. ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ      

15. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΗΝΑ         

16. ΛΥΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ         

17. ΜΑΓΙΑΦΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ        

18. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του ΗΛΙΑ   

19. ΜΗΛΟ ΛΟΡΕΤΑ του ΣΤΑΥΡΟ       

20. ΝΙΟΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ       

21. ΝΤΡΕΛΙΑ - ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥ ΟΛΓΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

22. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ - ΛΙΝΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

23. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΓΕΛΑ - ΜΑΡΙΑ - ΕΛΕΝΑ - ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ  (ΑΝΤΖΕΛΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ          

24. ΠΙΤΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       

25. ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ     

26. ΣΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ         

27. ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

28.  ΧΑΛΚΙΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

29. ΧΑΡΟΚΟΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

         
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΟΛΥΜΠΟΥ

1.  ΝΤΑΡΓΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ     

2. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΓΚΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ         


«ΝΕΑ ΠΝΟΗ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Νισύριο Ιωάννη του Θεμιστοκλή και 32 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΝΙΣΥΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

1. ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       

2. ΔΙΑΚΟΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         

3. ΖΑΒΟΛΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ - ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ        

4. ΖΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ    

5. ΚΑΖΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΙΩΑΝΝΗ        

6. ΚΑΛΗ - ΦΙΛΙΠΠΟΥΣΗ ΡΗΓΟΠΟΥΛΑ του ΜΗΝΑ          

7. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ - ΚΑΛΛΑΣ ΠΟΘΗΤΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 

8. ΚΡΗΤΣΙΩΤΗ ΑΝΘΗ του ΙΩΑΝΝΗ

9. ΛΑΜΠΡΙΝΟΥ - ΣΑΡΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

10. ΛΑΜΠΡΟΥ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

11. ΛΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ          

12. ΛΥΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ        

13. ΛΥΡΙΣΤΗ - ΧΑΛΚΙΑ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ        

14. ΛΥΡΙΣΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΗΝΑ 

15. ΛΩΛΗ ΒΙΟΛΕΤΑ του ΝΙΚΟΛΑ       

16. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΗΛΙΑ

17. ΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗ ΑΝΝΑ ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ        

18. ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗΣ ΒΑΪΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

19. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΗΝΑΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ        

20. ΠΑΡΑΓΥΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ          

21. ΡΗΓΟΠΟΥΛΗ ΡΗΓΟΠΟΥΛΑ του ΑΛΕΚΟΥ        

22. ΡΟΥΣΣΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    

23. ΣΑΪΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 

24. ΣΙΣΑΜΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ      

25. ΣΚΟΥΛΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΗΛΙΑ          

26. ΤΣΕΡΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ         

27. ΧΑΛΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΗΝΑ 

28. ΧΟΥΒΑΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ           

29. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ       


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΟΛΥΜΠΟΥ

1. ΚΟΥΚΟΥΛΙΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ    

2. ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ     

3. ΝΤΑΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ         


ΔΗΜΟΣ ΗΡΩΙΚΗΣ ΝΗΣΟΥ ΚΑΣΟΥ

«ΑΝΕΜΟΣ ΕΛΠΙΔΑΣ»
με υποψήφιο Δήμαρχο τον Νικολάκη Εμμανουήλ του Γεωργίου και 20 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος  

ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΒΡΕΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ          

2.  ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΙΟΥΛΙΑ του ΜΗΝΑ 

3. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ           

4.  ΔΙΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         

5. ΔΙΑΚΑΚΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ 

6. ΕΜΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ       

7. ΖΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ           

8. ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ     

9. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ  

10. ΛΙΟΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

11. ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΑΥΡΟΥ        

12. ΜΑΡΙΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    

13. ΜΗΝΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ        

14. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ - ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΜΗΝΑ  

15. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ    

16. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ    

17. ΤΟΜΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΛΟΥΙΤΖΙ 

18. ΦΛΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 

19. ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ         

20. ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ 


«ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΣΙΩΤΩΝ - ΚΑΣΙΩΝ ΔΡΑΣΗ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Ερωτόκριτο Μιχαήλ του Εμμανουήλ και 20 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι                      

1. ΒΑΪΛΑ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

2. ΒΡΕΤΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 

3. ΒΡΕΤΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ   

4. ΓΕΝΕΙΑΔΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

5. ΖΑΧΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

6. ΚΙΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΚΑΙΣΑΡΑ   

7. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

8. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ   

9. ΜΑΣΤΡΟΠΑΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ     

10. ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

11. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ  

12. ΠΑΠΑΜΑΡΚΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ          

13. ΠΑΡΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

14. ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ      

15. ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΚΑΝΑΚΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  

16. ΠΕΡΣΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ          

17. ΣΟΦΙΛΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ - ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ           

18. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΘΕΚΛΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ   

19. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ         

20. ΧΕΙΜΩΝΕΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     


ΔΗΜΟΣ ΜΕΓΙΣΤΗΣ

«ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ ΜΠΡΟΣΤΑ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Παπουτσή Γεώργιο του Κωνσταντίνου και 13 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ  

2. ΚΑΝΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΤΖΟΝ ΦΡΕΪΖΕΡ        

3. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ      

4. ΚΟΚΑΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ        

5. ΜΑΓΙΑΦΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΥΚΚΟΥ   

6. ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7. ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΙΤΗΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ

8. ΜΠΑΤΕΝ ΕΛΙΖΑΜΠΕΘ ΜΑΡΙΑ ΦΡΑΝΣΙΣΚΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥΣ        

9. ΝΤΑΦΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     

10. ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  

11. ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ - ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

12. ΦΟΙΤΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ     

13. ΧΟΥΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ


«ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ - Ο ΦΑΡΟΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Αχλαδιώτη Γεώργιο του Ιωάννη και 13 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΜΥΓΔΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

2. ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ       

3. ΔΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ - ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ        

4. ΚΑΡΑΒΕΛΑΤΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ   

5. ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΤΡΥΦΩΝΟΣ  

6. ΚΑΡΥΔΟΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    

7. ΚΙΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ   

8. ΜΑΤΣΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ

9. ΜΙΣΟΜΙΚΕ ΚΡΥΣΤΑΛΛΑ - ΕΥΔΟΞΙΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ           

10. ΠΟΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

11. ΡΑΦΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ      

12. ΤΣΑΚΑΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ     

13. ΦΛΩΣΣΟΥ ΑΝΝΑ του ΣΠΥΡΟΥ  


«ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Σαμψάκο Γεώργιο του Ιωάννη και 13 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΣΑΜΨΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΜΥΓΔΑΛΟΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       

2. ΑΜΥΓΔΑΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ - ΣΤΡΑΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ     

3. ΑΣΒΕΣΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4. ΑΧΛΑΔΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5. ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

6. ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     

7. ΘΑΡΡΕΝΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       

8. ΚΑΒΒΙΔΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΛΑΖΑΡΟΥ         

9. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΤΡΙΣΙΑ - ΜΑΡΙΑ του ΠΑΥΛΟΥ 

10. ΜΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ           

11. ΜΕΤΟΛΛΑΡΙ ΕΛΙΣΕΟ του ΤΟΜΟΡ          

12. ΣΑΜΨΑΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ    

13. ΣΑΜΨΑΚΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ - ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ        


ΔΗΜΟΣ ΣΥΜΗΣ
«Αλλάζουμε! Σύμη για όλους!»
με υποψήφιο Δήμαρχο τον Τσαβαρή Ηλία του Μιχαήλ και 19 υποψήφιους συμβούλους
 

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΤΣΑΒΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΡΦΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

2. BURGESS LYNNE CHRISTINE του PHILIP     

3. GOUINGUENET FREDERIQUE MARIE MADELEINE του JACQUES    

4. ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ      

5. ΚΑΣΤΡΟΥΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ           

6. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ  

7. ΛΕΡΙΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ           

8. ΜΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ     

9. ΜΙΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΝΤΕΛΗ   

10. ΜΙΣΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ     

11. ΜΟΡΑΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ          

12. ΝΙΚΟΛΕΤΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 

13. ΠΕΤΡΟΥ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ - ΚΛΕΑΝΘΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ  

14. ΠΙΝΟΤΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ    

15. ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ    

16. ΣΑΡΑΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ        

17. ΣΙΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ     

18. ΤΙΤΟ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΡΟΚΚΟ ΜΑΟΥΡΟ   

19. ΤΣΙΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕOYΣ    

 

«ΝΕΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Παπακαλοδούκα Ελευθέριο του Νικολάου και 26 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΠΑΠΑΚΑΛΟΔΟΥΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ 

2. ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΙΩΑΝΝΗ          

3. ΓΙΑΛΛΟΥΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ    

4. ΓΚΟΥΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ     

5. ΓΡΥΛΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 

6. ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ    

7. ΖΟΥΡΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 

8. ΖΟΥΡΟΥΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ         

9. ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ  

10. ΛΟΥΠΗ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ           

11. ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ          

12. ΜΙΣΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ     

13. ΜΙΧΑΗΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΑΓΓΕΛΟΥ

14. ΜΟΡΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΒΙΚΕΝΤΙΟΥ         

15. ΜΠΑΛΑΣΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ   

16. ΠΑΡΑΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ         

17. ΠΑΤΑΤΟΥΚΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ    

18. ΠΕΤΡΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΠΕΤΡΟΥ       

19. ΣΕΪΡΛΗ ΣΤΕΛΛΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ          

20. ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΑΝΟΡΜΙΤΗ     

21. ΤΣΑΒΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         

22. ΤΣΑΚΙΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ      

23. ΤΣΑΟΥΣΕΛΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΦΩΤΙΟΥ   

24. ΤΣΟΥΒΑΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΗΤΑ   

25. ΧΑΣΚΑΣ ΗΛΙΑΣ - ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ         

26. ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΕΤΡΟΥ 


«ΠΡΩΤΑ Η ΣΥΜΗ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Σκιαθίτη Αγαπητό του Γεωργίου και 23 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΓΑΠΗΤΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ      

2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ του ΤΑΣΟΥ

3. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ - ΤΣΙΜΠΙΡΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ        

4. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ - ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  

5. ΔΙΑΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ        

6. ΖΕΡΒΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΧΙΛΛΕΑ       

7. ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΗΤΑ   

8. ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ          

9. ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ     

10. ΛΑΜΠΡΟΥ ΕΛΕΟΥΣΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ     

11. ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ 

12. ΜΟΣΧΟΒΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ      

13. ΜΠΛΑΝΑ - ΜΕΓΑΛΟΥΔΗ ΚΛΕΑΝΘΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ   

14. ΠΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ του ΠΑΡΑΣΧΟΥ

15. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ          

16. ΣΥΚΑΛΛΟΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ    

17. ΤΕΡΕΖΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ          

18. ΤΣΑΒΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ      

19. ΤΣΑΒΑΡΗ ΗΛΙΑΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ 

20. ΤΣΑΒΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ     

21. ΤΣΙΡΙΟΝΗ - ΠΑΠΑΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΣΑΜΠΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ        

22. ΦΩΤΑΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΓΑΒΡΙΗΛ           

23. ΧΑΤΖΗΠΕΤΡΟΥ ΚΟΝΔΥΛΩ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ     
 

ΔΗΜΟΣ ΤΗΛΟΥ

«ΤΗΛΟΣ ΜΑΖΙ - ΝΕΑ ΠΟΡΕΙΑ»
με υποψήφια Δήμαρχο την Καμμά – Αλειφέρη Μαρία του Γρηγορίου και 20 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφια Δήμαρχος

ΚΑΜΜΑ - ΑΛΕΙΦΕΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι              

1. ΑΛΙΦΕΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ        

2. ALTROCCHI FRANCESCA MARIA VITTORIA του CARLO    

3. BARAN ALAIN MICHEL J. του STANISLAW

4. ΒΑΣΙΛΑΡΑ - ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

5. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ           

6. ΚΑΜΜΑ ΑΝΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ    

7. ΚΑΜΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

8. ΚΑΜΜΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΡΟΚΟΣ)

9. ΛΑΡΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ           

10. ΛΑΡΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΟΥΛΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 

11. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ      

12. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΖΑΦΕΙΡΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ      

13. ΠΑΡΛΙΑΡΑ ΑΝΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ             

14. ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ           

15. ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ

16. TRAINOR SUSAN ROSE του RICHARD EDMOND    

17. ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ   

18. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

19. ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

20. ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ    


«ΤΗΛΟΣ ΝΕΑ ΠΝΟΗ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Χατζηφούντα Εμμανουήλ (Μάνος) του Ιωάννη και 20 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

 ΧΑΤΖΗΦΟΥΝΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι              

1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ συζ. ΛΑΜΠΡΟΥ       

2. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΧΡΥΣΑΦΙΝΑ - ΕΙΡΗΝΗ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ          

3. ΓΕΩΡΓΑΛΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ        

4. ΓΙΑΝΝΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ   

5. ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΒΑΓΙΑΝΟΣ (ΒΑΪΟΣ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      

6. ΚΑΜΜΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ     

7. ΛΑΡΔΟΥΤΣΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ           

8. ΛΟΓΟΘΕΤΗ ΜΑΡΙΑ - ΕΙΡΗΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ      

9. ΝΙΣΥΡΙΟΥ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του ΝΙΚΗΤΑ        

10. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ         

11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

12. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ-ΓΙΑΝΝΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ                  

13. ΡΟΔΙΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ    

14. ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

15. ΣΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ  

16. ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ       

17. ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ           

18. ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ-ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

19. ΧΑΤΖΗΦΟΥΝΤΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ       

20. ΧΑΤΖΗΦΟΥΝΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ


ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΚΗΣ
«Νέα Εποχή για τη Χάλκη»
με υποψήφιο Δήμαρχο τον Σταματιάδη Μιχαήλ του Ανάργυρου και 20 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

1. ΑΝΤΩΝΑΤΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ (ΒΑΛΑΝΤΗΣ) - ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ      

2. ΒΑΛΗΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ          

3. ΒΕΛΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (ΧΡΥΣΑ) του ΗΛΙΑ   

4. ΔΑΝΙΗΛΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΣΤΕΜΗ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ     

5. ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ         

6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ - ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7. ΜΑΝΙΑ ΙΩΑΝΝΑ - ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ     

8. ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ    

9. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΟΥΣΑ του ΓΙΑΣΗΜΑΚΗ  

10. ΞΑΝΘΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ του ΙΩΣΗΦ          

11. ΡΟΔΙΤΗΣ ΛΙΒΑΝΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ       

12. ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΟΥ ΡΟΥΣΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 

13. ΣΦΥΡΙΟΥ ΒΛΑΧΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 

14. ΣΦΥΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ  

15. ΤΣΟΥΡΟΥΤΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΣΥΜΕΩΝ

16. ΦΑΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 

17. ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (του ΠΑΛΑΙΟΥ) του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

18. ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΥ        

19. ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του ΜΕΤΑΞΑ          

20. ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗΣ ΚΙΤΡΑΚΗΣ του ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗ          


«ΣΤΗ ΧΑΡΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΙΜΙΑ … ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ» με υποψήφιο Δήμαρχο τον Φραγκάκη Ευάγγελο (Άγγελος) του Γεωργίου και 20 υποψήφιους συμβούλους.

Υποψήφιος Δήμαρχος

ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ                   

Yποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι      

1. ΑΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ      

2. ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ    

3. ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΗΣ του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ

4. ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ      

5. ΖΑΜΠΕΤΟΥΛΑ ΣΟΦΙΑ του ΠΕΡΙΣΤΕΡΗ

6. ΖΑΜΠΕΤΟΥΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΤΡΙΝΤΗ   

7. ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ         

8. ΛΙΣΓΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΘΕΟΛΟΓΟΥ     

9. ΠΑΤΡΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ        

10. ΠΕΡΑΚΗΣ ΜΕΤΑΞΑΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ      

11. ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ   

12. ΣΑΜΟΥΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ        

13. ΣΠΥΡΙΔΗΣ ΔΙΟΣΜΑΚΗΣ του ΝΙΚΗΤΑ    

14. ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

15. ΣΦΥΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ     

16. ΣΦΥΡΙΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του ΚΟΣΜΑ         

17. ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

18. ΦΡΑΓΚΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΜΙΧΑΗΛ    

19. ΦΡΑΓΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ        

20. ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΥΝΤΡΟΦΙΟΥ


Οι προθεσμίες
Υπενθυμίζεται πως μπορεί η ανακήρυξη των συνδυασμών που θα αναμετρηθούν στις εκλογές της 26ης Μαΐου για τους Δήμους των περιοχών μας να έγινε χθες ωστόσο, υπάρχουν ακόμη περιθώρια για αλλαγές στον «εκλογικό χάρτη» σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.
Πιο συγκεκριμένα, έως το Σάββατο 18 Μαΐου 2019 μπορεί να υποβληθεί παραίτηση υποψηφίου. Έως την Παρασκευή 24 Μαΐου 2019 μπορεί να δηλωθεί αντικαταστάτης παραιτηθέντος ή αποβιώσαντος υποψηφίου. Έως το Σάββατο 18 Μαΐου 2019 και τρεις μέρες πριν από την ημέρα της επαναληπτικής ψηφοφορίας, δηλαδή έως την Πέμπτη 30 Μαΐου 2019, οι υποψήφιοι συνδυασμοί παραδίδουν αριθμό ψηφοδελτίων προσαυξημένο 20% του αριθμού των εκλογέων.