Οι διακρίσεις των Δωδεκανησίων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων

Ολοκληρώθηκε την περασμένη Κυριακή στη Χαλκίδα το πρόγραμμα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παμπαίδων-Παγκορασίδων α’ για το νότιο όμιλο με την παρουσία και των αθλητών-αθλητριών από τους συλλόγους στίβου της περιοχής μας. 

Τα Δωδεκάνησα ταξίδεψαν στην πόλη της Εύβοιας με μια μεγάλη αποστολή παιδιών 14-15 ετών και τα πήγαν πολύ καλά, αφού ένα μεγάλο ποσοστό αυτών συμμετείχε πρώτη φορά σε πανελλήνιο πρωτάθλημα. Τα μετάλλια και τα καλά πλασαρίσματα σε αγωνίσματα με έντονο συναγωνισμό είναι η εγγύηση για ό, τι καλύτερο στο κοντινό μέλλον από τα παιδιά αυτά που συνεχίζουν την προσπάθειά τους για τη διάκριση

Οι σημαντικότερες θέσεις των αθλητών-αθλητριών μας στη Χαλκίδα:
Παμπαίδες α’
Γεώργιος Παντελίδης (Ροδιονίκες) 2η θέση στα 300μ. μ’ εμπόδια
Νικόλαος Χαμουζάς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4η θέση στο επί κοντώ
Παύλος Κριαράς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5η θέση στο επί κοντώ
Ηλίας Κωτσιάς (ΑΟ Σταματίου) 9η θέση στα 150μ.
Ιωάννης Διαμαντής (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 14η θέση στα 150μ.
Ηαλίας Σαλπιγκτίδης (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 15η θέση στα 80μ.
Νικόλαος Μίαρης (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 5η θέση στο έξαθλο

Παγκορασίδες α’
Σαββίνα Οικονομοπούλου (ΑΟ Σταματίου) 1η θέση στα 80μ.
Καλλιόπη Βαλσάμη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 7η θ΄3εση στο ακόντιο
Καλλιόπη Μεϊμάρη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 9η θέση στο ακόντιο
Εμινέ Τοπάλ (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 3η θέση στο επί κοντώ
Ελένη Παλαιού (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 6η θέση στο επί κοντώ
Χρυσάνθη Πλατανίτη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 15η θέση στο ακόντιο
Ελπίδα Αναστασιάδη (ΓΑΣ Υγεία Ρόδου) 2η θέση στα 300μ.
Φωτεινή Ραχανιώτη (ΑΟ Σταματίου) 8η θέση στα 300μ.
Καλοτίνα Κουρκούτη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 18η θέση στα 600μ.
Αλεξάνδρα Μήλιου (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 4η θέση στα 1000μ.
Μαριάννα Καζώνη (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 19η θέση στα 1000μ.
Εμμανουέλα Πιζάνια (Ένωση Καζώνη-Κάλυμνος 2000) 
Σουαϊλά Αλ Σιχ Αλ Ομάρ (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 10η θέση στο πένταθλο
Σιμόνα Πρίφτι (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 12η θέση στο πένταθλο
Ιωάννα Παμπίδη (ΑΟ Καλλιπάτειρα) 16η θέση στο πένταθλο
Ελευθερία Αγγελακοπούλου (Ξάνθος ο Πάτμιος) 17η θέση στο πένταθλο
Παρασκευή Πουλλή (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5η θέση στη σφύρα
Ισαέλα Κανάνι (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 6η θέση στη σφύρα
Ευαγγελία Αυγουστάκη (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 7η θέση στη σφύρα
Χριστίνα Οικονομοπούλου (ΑΟ Σταματίου) 9η θέση στη σφύρα.