Στο… ρελαντί ο Κολοσσός με τον Ήφαιστο

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 173 ΦΟΡΕΣ

Οι «θαλασσί» επιβλήθηκαν με το άνετο 72-55 της ομάδας από τη Λήμνο στο δεύτερο αγώνα τους για τα «Μαυροσκούφεια».

Το 2/2 έκανε στα «Μαυροσκούφεια» ο Κολοσσός H Hotels, καθώς επικράτησε 72-55 προχθές του Ήφαιστου Λήμνου.

Κλειστό ήταν το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο, με την ομάδα μας να είχε σταθερά το προβάδισμα και να το κλείνει με το υπέρ τους 16-14.

Στη δεύτερη περίοδο, οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη έσφιξαν πολύ στην άμυνα, κράτησαν χαμηλά τον Ήφαιστο και έχοντας καλές επιλογές στην επίθεση, πήγαν στα αποδυτήρια με το +13 (35-22).

Η εικόνα των «θαλασσί» ειδικά επιθετικά, ήταν ακόμη πιο βελτιωμένη στην τρίτη περίοδο, καθώς κατάφεραν να διευρύνουν ακόμη περισσότερο το προβάδισμά τους, το οποίο πήγε στο +21 (56-35).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη έριξαν την ταχύτητά τους, αλλά έφτασαν στη νίκη με το εντυπωσιακό 72-55.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 35-22, 56-35, 72-55

Κολοσσός Ρόδου H Hotels (Λυκογιάννης): Κρομά 7 (1), Μπρέιζελτον 2, Μαραγκός 1, Παύλος 23 (5), Ντάνιελς 7, Τουτζιαράκης 4, Τζάκσον 9 (1), Μωραΐτης 8 (2), Καλογιαννίδης 1, Αγκμπελέσε 2, Πουλιανίτης 8 (2), Μπρούσεβιτς.

Ήφαιστος Λήμνου (Μανωλόπουλος): Τσαϊρέλης 12 , Χαριτόπουλος 7, Μούρτος 14, Διαμαντόπουλος 4, Στασινός 9 (1), Σταμάτης 9 (1), Μολντοβεάνου, Γκίλμπερτ.

Άψογη η διοργάνωση του “Aegean IPSC Cup 2024” από τον Σκοπευτικό Σύλλογο Ρόδου!