Οι διαιτητές στο τοπικό μπάσκετ

H Ε.Δ. της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου ανακοίνωσε χθες τους διαιτητές των αγώνων που ορίστηκαν έως και τις 28 Ιανουαρίου, ενώ το πρόγραμμα είναι το ακόλουθο:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (24/01):
Πάτμος (16:00): Ξάνθος Πάτμου- Ηρακλής 2000 (ΠΚ) (Καζουλάκης)
Δ.Κ.Γ. Λέρου (18:00): Πανιώνιος Λέρου- Ιπποκράτης Κω (Ε) (Φάκαρος- Ευσταθίου)

ΣΑΒΒΑΤΟ (25/01):
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (09:00): Ε.Α. Καλύμνου- Έσπερος Κω (ΠΠ) (Ευσταθίου- Νικολάου)
Κ.Γ. Κρεμαστής (10:00): Ελπίδα Πεταλούδων- Κολοσσός Ρόδου (Π) (Αντωνίου- Μελλίνη)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (10:45): Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Π) (Ευσταθίου- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (13:00): Α.Ο. Σταματίου- Κολοσσός Ρόδου Β’ (ΠΠ) (Τσατταλιού- Βράκα)
Καρδάμαινα (15:30): Ηρακλής 2000- Φοίβος Κω (Π) (Πατμίου- Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:30): Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου (Κ) (Νικολάου- Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:30): Φοίβος Κω- Α.Ε. Δικαίου (Α) (Ευσταθίου- Πατμίου)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (20:00): Κολοσσός Ρόδου (εφ.)- Γαλάζια Ακαδημία (Α) (Α.Σ.) (Αρνάς- Τσαΐρίδης)

ΚΥΡΙΑΚΗ (26/01):
Καρδάμαινα (10:00): Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω (ΠΠ) (Ευσταθίου- Τρουμούσης)
Καρδάμαινα (11:30): Ηρακλής 2000- Ακαδημία Καλύμνου (Κ) (Ευσταθίου- Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (11:30): Α.Ο. Σύμης- Αθλητική Ακαδημία (Π) (Μητσού- Μελλίνη)
Κ.Γ. Διαγόρα (12:15): Γ.Σ. Διαγόρας- Κολοσσός Ρόδου (Κ) (Τσαΐρίδης- Βράκα)
Ροδίων Παιδεία (13:00): Ροδίων Άθλησις- Γ.Σ. Διαγόρας Β’ (ΠΠ) (Νικηφορίδης- Πετρίδης)
Δ.Κ.Γ. Κω (13:00): Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου (Α) (Πατμίου- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (13:30): Α.Ο. Σύμης- Καλλιθέα (Α) (Μητσού- Μελλίνη)
Πυλί (14:00): Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω (ΠΠ) (Αρνάς)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (17:00): Ε.Α. Καλύμνου- Πανιώνιος Λέρου (Π) (Πατμίου- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:30): Φοίβος Κω- Ακαδημία Καλύμνου (Ε) (Αρνάς- Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (18:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (Π) (Νικηφορίδης- Βράκα)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:30): Ηρακλής 2000- Αίολος Κεφάλου (Α) (Αρνάς- Τρουμούσης)

ΤΡΙΤΗ (28/01):
Ροδίων Παιδεία (20:00): Ροδίων Άθλησις- Γ.Σ. Διαγόρας (Α) (Τσατταλιού- Νικηφορίδης)

Πρόγραμμα και διαιτητές στο τουρνουά μίνι
Γνωστό έγινε επίσης και το πρόγραμμα στο τουρνουά μίνι, το οποίο θα συνεχιστεί το προσεχές Σαββατοκύριακο, 25 και 26 Ιανουαρίου. Συνολικά ορίστηκαν επτά αναμετρήσεις σε Ρόδο και Κω, ενώ η Ε.Δ. ανακοίνωσε και τους διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ (25/01):
Πυλί (12:00): Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω (Τρουμούσης)
Κολλέγιο Ρόδου (12:30): Αθλητική Ακαδημία- Ελπίδα Πεταλούδων Β’ (Μελλίνη)
Κ.Γ. Διαγόρα (17:30): Γ.Σ. Διαγόρας Α’- Γαλάζια Ακαδημία (Φάκαρος)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (18:00): Γαλάζια Ακαδημία Β’- Κολοσσός Ρόδου (Τσαΐρίδης)
Κ.Γ. Διαγόρα (19:15): Γ.Σ. Διαγόρας Β’- Ροδίων Άθλησις (Τσατταλιού)

ΚΥΡΙΑΚΗ (26/01):
Δ.Κ.Γ. Κω (09:00): Ιπποκράτης Κω- Έσπερος Κω Α’ (Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (16:30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Α.Ο. Σταματίου (Βράκα).