Γ’ Εθνική Κατηγορία: Ήττα για τη Ρόδο, για το γόητρο ο Ιάλυσος

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 779 ΦΟΡΕΣ

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής η Ρόδος. Οι «πράσινοι» έχασαν με 3 - 0 στη Ραφήνα από την τοπική Θύελλα σε ένα παιχνίδι που δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον για κανέναν από τους δύο.

Αξίζει να σημειωθεί, πως οι «πράσινοι» δέχθηκαν και τα τρια γκολ στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ουσιαστικοί και κατάφεραν έτσι να πάρουν το «τρίποντο».

Το σκορ άνοιξε στο 16’ ο Κοντογιάννης (1 - 0) ενώ έξι λεπτά αργότερα (22’), ο Κωτσάκης έκανε το 2 - 0. Στο 31’ ο Ντολάνι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 - 0 και έτσι «καθάρισε» τη νίκη για την ομάδα του.

«Κλείνει» και ο Ιάλυσος
Το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς, που επίσης είναι άνευ βαθμολογικού ενδιαφέροντος, καλείται να δώσει σήμερα και ο Ιάλυσος.

Οι «ερυθροκίτρινοι» θα υποδεχθούν στις 4μ.μ. στο «Οικονομίδειο» την ΑΕ Μυκόνου και αναμένεται να χρησιμοποιήσουν και αρκετούς νεαρούς παίκτες.

Η ομάδα της Ιαλυσού που έχει ήδη εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία, θα προσπαθήσει να αποχαιρετήσει τη χρονιά με μια νίκη γοήτρου.

Διαιτητής ορίστηκε ο Χρήστος Δρούζας (Αργολίδα) και «βοηθοί» του θα είναι οι Πουλόπουλος και Σηφάκης από τον Σύνδεσμο του Πειραιά. Παρατηρητής τους θα είναι ο Βασίλης Τσαγγάρης.