Ηρακλής Μαριτσών: «Τρίποντο» με τον Κώτσου στο 92’!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 259 ΦΟΡΕΣ

Ο "ροπαλοφόρος" επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του Κολοσσού Κάστρου

Δεν ήταν καλός ο Ηρακλής Μαριτσών σήμερα στο πρώτο μέρος στα Κοσκινού απέναντι στον Κολοσσό Κάστρου και παραλίγο να το πληρώσει.

Βρήκε απέναντι του ένα ψυχωμένο Κολοσσό, ο οποίος προέβαλε σθεναρή αντίσταση αλλά τελικά η κεφαλιά του Κώτσου στο 92', ηταν αρκετή για να αλλάξει το σκορ και να χαρίσει την νίκη και τους τρείς βαθμούς στους φιλοξενούμενους, που το πανηγύρισαν δεόντως (0-1).

Το γκολ σημειώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, όταν ο Μακρής έκανε την σέντρα από αριστερά ο Καμπούρης βρέθηκε εκτός εστίας κι ο Κώτσος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Κολοσσός: Καμπούρης, Ζωάννου Ι., Συμεωνίδης Γ., Αμπελάς, Τσαλίκης (67' Ρούφας), Πάττας, Κίτσος, Θεοδώρου (46' Γιώτας), Περαντινός (59' Τραγάκης), Κωσταντινίδης, Αμοιρόπουλος.
Ηρακλής: Καστανάκης, Φελεσάκης (46' Κώτσος), Χειμωνέττος, Παπαδημήτρης, Λορέντζος, Καρίκης, Παπακωσταντής Κ., Κούρος (90' Πίσκαπας), Μπιλιάς, Τσαλώλης, Χατζηκωσταντής (74' Μακρής).

Σάββας Ορφανίδης: «Ο Φοίβος θέλει πάντα να πρωταγωνιστεί!»