Με σούπερ Γκρίφιν, "διπλό" στη Νέα Σμύρνη ο Κολοσσός!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 218 ΦΟΡΕΣ

Υποψήφιος για τον τίτλο του MVP της 2ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Basket League είναι ο Μάλκολμ Γκρίφιν ο οποίος σημείωσε τριάντα πόντους με το εξωπραγματικό 13/15 σουτ εντός πεδιάς σε 27 λεπτά συμμετοχής και οδήγησε τον Κολοσσό H Hotels στην εκτός έδρας νίκη επί του Πανιωνίου με 90-70!

Η ομάδα της Ρόδου έκανε το 2Χ2 στο φετινό πρωτάθλημα, πιάνοντας εξαιρετική απόδοση στο β' ημίχρονο ενώ αντίθετα οι Νεοσμυρνιώτες γνώρισαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους.

Δεκάλεπτα: 18-23, 40-46(ημιχρ.), 51-68, 70-90

Διαιτητές: Παναγιώτου, Μαλαμάς, Κάρδαρης

Πανιώνιος ΒΙΚΟΣ Cola (Καλαφατάκης): Σακελλαρίου 20(5), Τσούπκοβιτς 8, Γούντσον 13(1), Σαρικόπουλος 14, Στέιντλ 8(2), Δημακόπουλος 3, Μίχαλος 2, Χολμς 2, Μολφέτας, Καμπερίδης, Χέντερσον, Γουντς.

Κολοσσός H Hotels (Λυκογιάννης): Γκρίφιν 30(1), Χάρις 8, Σχίζας 5(1), Μπρέι 8, Ράιτ 10, Τζόουνς 14(1), Πρόστραν 7(1), Γεωργαλλής 3(1), Μπιλλής, Αγγελάκος, Σταμάτης, Παπαδάκης 5.

Δημήτρης Γκάιδας: «Δεν υπάρχει απογοήτευση»

Παναγιώτης Σπάρταλης: «Το αξίζαμε, δίκαιη η παραμονή μας!»

Σάββας Ορφανίδης: «Ο Φοίβος θέλει πάντα να πρωταγωνιστεί!»